Klaipėdos medikai nuo ligų spruks dviračiais

Klaipėdos medikai nuo ligų spruks dviračiais

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai Pasaulinės širdies dienos išvakarėse jau vienuoliktą kartą sės ant dviračių ir savo pavyzdžiu ragins klaipėdiečius gyventi sveikiau bei rūpintis savo širdimi. Į koloną bet kurioje miesto dalyje kviečiami įsilieti visi: ir jauni, ir pagyvenę, ir sveiki, ir jau žinantieji, kad nuo ligų galima pabėgti dviračiu.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

„Pernai 47 proc. vyrų ir 65 proc. mirusiųjų moterų mirties priežastimi buvo būtent širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojame per 15 tūkst. pacientų. Tačiau medikų pareiga nėra tik gydyti. Mes norime atkreipti gyventojų dėmesį į širdies ligas ir savo pavyzdžiu parodyti, kad daugelis dalykų yra pačių pacientų rankose. Sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba, judėjimas padėtų išvengti ligų, kurias įgyjame ne paveldėdami, o aptingę“, – akcijos svarbą pristatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, rugsėjo 25 d., sekmadienį, 11 val. visi, ne tik medikai, bet ir pacientai, jų artimieji, sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai kviečiami prisijungti ir dalyvauti dviračių žygyje.

Jo startas 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės, o finišas – prie prekybos centro BIG.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder