Vinsas Janušonis

Klaipėdos regione COVID-19 lovų dar yra, didžiausia problema – personalas

Klaipėdos regione COVID-19 pacientams skirtų lovų kol kas netrūksta, tačiau didžiausia problema – personalo trūkumas, sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

„Nėra bloga situacija, yra dar rezervinių lovų, tačiau su personalu yra problemų, kaip ir visur“, – BNS pirmadienį sakė jis.

Pasak ligoninių darbą su COVID-19 pacientais Klaipėdos regione koordinuojančios ligoninės vadovo, šiuo metu turima apie 15 proc. laisvų lovų.

Tuo tarpu galinčio dirbti personalo, pasak V. Janušonio, trūksta tiek medikams susergant, tiek didėjant krūviams.

„Priežasčių yra daug: yra ir sergantis medicinos personalas visose ligoninėse ir pakankamai nemažai, vienur daugiau, kitur mažiau, yra netoli šimto. Antra priežastis – atsirado labai daug sunkių ligonių ir ypatingai problema didelė su personalu – reanimatologais ir infektologais, ypač reanimatologais“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Pasak jo, Klaipėdos universitetinė ligoninė vis dar pilna apimtimi teikia skubią būtinąją pagalbą, taip pat vykdo dalį planinių paslaugų. Kitose ligoninėse jų teikimas jau ribojamas, kad būtų galima gydyti COVID-19 pacientus.

„Veikia reanimacijos skyrius „švarus“, kuriame pacientų yra apie 20 kasdien, ir veikia infekcinės reanimacijos skyrius, kuriame taip pat dirba trys brigados. Čia susidaro problema, nes nors formaliai mes 15 lovų turime, bet buvo reikalas, kada išskleidėme iki 24 lovų papildomai, kadangi nėra, ką daryti“, – sakė V. Janušonis.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse gydomi 2478 COVID-19 pacientai, 187 iš jų – reanimacijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder