Klaipėdos slaugytojai profesinę šventę mini gilindami žinias

Klaipėdos slaugytojai profesinę šventę mini gilindami žinias

Artėjančią Tarptautinę slaugytojų dieną, minimą gegužės 12-ąją, Klaipėdos slaugytojai pasitinka mokslinėmis konferencijomis. Šios srities specialistai renkasi pagilinti žinias apie pacientų slaugos ypatumus. Šiemet minint slaugytojų profesinę šventę siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad slaugytojai gali būti pokyčių iniciatoriai.

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) prezidentė Danutė Margelienė, sveikindama kolegas artėjančios Tarptautinės slaugytojų dienos proga, pabrėžė, kad slaugytojai yra pokyčių iniciatoriai, nuolat siekiantys stiprinti sveikatos priežiūros sistemas.

"Galite paklausti - kaip slaugytojai gali padėti stiprinti pasaulio sveikatos sistemas? Slaugytojai yra didžiausia sveikatos priežiūros specialistų grupė ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Jie yra arčiausiai žmonių, o dažnai ir vieninteliai sveikatos apsaugos darbuotojai ypač jų stokojančiose, nepakankamai aptarnaujamose ir nuskurdusiose vietovėse. Slaugytojai žino ir supranta sveikatos paslaugų teikimo apimtis, finansavimą, ekonominį atsiperkamumą, resursų valdymą, todėl iš esmės gali turėti įtakos sveikatos sistemos naudingumo ir efektyvumo pokyčiams bei geriausiai paslaugų kokybei ir jų prieinamumui, - teigiama D. Margelienės sveikinime.

- Labai svarbu, kad slaugytojų balsas būtų girdimas, slaugytojų darbai vertinami ne tik žodžiais. Svarbu, kad būtų sustabdyta slaugytojų emigracija, kuri silpnina mūsų sveikatos priežiūros sistemą ir pacientų priežiūros kokybę."

Pasak LSSO prezidentės, kasdienis slaugytojų triūsas neretai būna nepastebimas ir nesulaukia viešo pripažinimo bei įvertinimo.

"Sunkiausi darbai padaromi tyliai, įdėjus į juos savo širdį ir išmintį. Tačiau nuo jūsų profesionalumo priklauso daugelio žmonių sveikatos gerovė. Linkiu gyvenimo kasdienybėje patirti pažinimo džiaugsmą, ugdyti profesines vertybes, išsaugoti drąsą naujovėms ir aktyviai siekti profesinių tikslų. Slaugytojo profesija mus vienija, sutelkia, įkvepia, skatina kasdiena tobulėti, dalintis žiniomis ir patirtimi bei siekti pažangos", - kolegas sveikina D. Margelienė.

Tarsi atliepdami į tokį sveikinimą Klaipėdos slaugytojai profesinei šventei paminėti surengė mokslinę konferenciją.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiandien vyksiančią konferenciją rengia šios ligoninės bei Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto specialistai.

Šiemet konferencijoje dėmesys skiriamas neurologinių sutrikimų turintiems pacientams ir jų slaugymo ypatumams.

Pranešimus skaitys Klaipėdos universitetinės ligoninės įvairių sričių specialistai. Rengiamasi kalbėti apie slaugymą kaip meną, akušerio vaidmenį sveikatos priežiūros specialistų komandoje, išsėtinę sklerozę kaip jaunų žmonių ligą, pacientų po stuburo operacijų priežiūrą, nėštumą ir neurologinę patologiją, Parkinsono ligą bei insultą jauname amžiuje.

Mokslinę konferenciją kartu su Klaipėdos universitetu tai pačiai profesinei šventei paminėti rengia ir Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

Gegužės 13-ąją Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ korpuse bus kalbama apie nacionalinės slaugos politikos 2016-2025 metų gaires, etinio klimato vertinimą sveikatos priežiūros įstaigose, slaugytojų bendravimo kompetenciją, kaip slaugos kokybės veiksnį, slaugytojo vaidmenį atpažįstant ir gydant sepsį, pragulų profilaktiką ir gydymą bei kitus slaugytojo darbui aktualius dalykus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder