Taigi, probiotikų nauda neginčijama, ir šiuolaikiniai žmonės dėl to neklysta. Bet jie dažnai klysta manydami, kad probiotikų tegalima nusipirkti vaistinėje, na, dar nebent suvalgyti su specialiais jogurtais. Bet iš tiesų dažnai užtektų tiesiog į savo maisto racioną įtraukti kuo daugiau produktų, turinčių šių vertingų medžiagų, kurios ir padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą, o kartu ir stiprią imuninę sistemą. Probiotikų turi toli gražu ne vien pieno produktai. Visai nepelnytai yra užmirštos raugintos daržovės, tokios kaip rauginti kopūstai, kurių mūsų tėvai ir seneliai per žiemą suvalgydavo gerą kubilą.
Daržovės, raugintos su druska, išsaugo gerąsias bakterijas, bet jei jas marinuojame su actu, gerųjų bakterijų nebelieka. Taigi, visi, ne tik vegetarai, norintys su maistu gauti pakankamai probiotikų, į mitybą turėtų įtraukti raugintus kopūstus ir agurkėlius.
Gerųjų bakterijų yra ir varškės sūryje, ir kietuosiuose sūriuose (čedare, gaudoje, parmezane). Kuo ilgiau sūris brandinamas, tuo gerųjų bakterijų jame daugiau.
Gera žinia smaližiams – juodasis šokoladas taip pat turi gerųjų bakterijų, ir netgi gerokai daugiau, nei pieno produktai! Gerosios bakterijos gaminasi ir duonos rauge. Gerųjų bakterijų šaltinis yra ir alyvuogės, turinčios ir daugiau labai mums reikalingų biologiškai aktyvių medžiagų: vitamino E, P, A, B grupės, C ir kitų.
Raugintų kopūstų salotos su obuoliais
Jums reikės: 400 g raugintų kopūstų, 3 šaukštų aliejaus, 2 obuolių, 2 svogūno galvučių, trupučio petražolių, druskos, cukraus, maltų juodųjų pipirų.
Svogūnus susmulkinkite, sumaišykite su kopūstais, pridėkite burokine tarka sutarkuotų obuolių, petražolių lapelių, pagardinkite prieskoniais ir pašlakstykite aliejumi.
Salierų salotos su raugintais agurkais
Jums reikės: 2 salierų, 2 raugintų agurkų, majonezo, druskos (pagal skonį).
Salierus išvirkite pasūdytame vandenyje, ataušinkite, nulupkite ir supjaustykite plonais griežinėliais. Patiekdami užpilkite majonezu ir apibarstykite smulkiai supjaustytais raugintais agurkais.
Rašyti komentarą