Kretingoje - lietuvio chirurgo pamokos užsieniečiams

Kretingoje - lietuvio chirurgo pamokos užsieniečiams

Šią savaitę "Northway" medicinos centre Kretingoje viešėjo trys gydytojai iš Maskvos, atvykę pasimokyti iš čia dirbančio gydytojo ortopedo-traumatologo Viktoro Jermolajevo.

Vienu profesionaliausių peties traumų chirurgų Lietuvoje laikomas V. Jermolajevas ne vienerius metus rengia mokymus kolegoms bei skaito paskaitas apie naujausius gydymo metodus.

Praėjusiais metais vykusiame pasauliniame peties chirurgų suvažiavime, kuriame dalyvavo daugiau nei 800 ortopedų-traumatologų iš 54 šalių, V. Jermolajevas dalyvavo eksperto teisėmis. Jis demonstravo, kaip atlikti sudėtingą transpozicinę operaciją.

Nenuostabu, kad jau keletą metų pasimokyti iš vieno geriausių specialistų į Lietuvą nuolat atvyksta gydytojai iš Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Belgijos.

Šią savaitę Kretingoje V. Jermolajevui asistavo ir operacijas stebėjo maskviečiai Jevgenijus Gončarovas, Ivanas Rezunenka ir Konstantinas Borisovas, dirbantys lyderiaujančiose Maskvos klinikose.

Pasak V. Jermolajevo, per dvi dienas su svečiais atlikta net 11 artroskopinių peties operacijų.

"Su kolegomis atliekame tradicines ir unikalias operacijas, jie asistuoja, mokosi, o grįžę į savo klinikas pritaikys čia įgautas žinias savo kasdieniame darbe. Su gydytojais iš Rusijos susipažinome mokslinėse konferencijose Prancūzijoje, bendravome kitose šalyse vykusiose konferencijose", - kalbėjo gydytojas.

"Northway" medicinos centro ortopedas-traumatologas V. Jermolajevas pabrėžė, kad savo darbe siekia aukščiausių rezultatų, tad labai svarbu turėti darniai dirbančią komandą, su kuria per dieną galima atlikti net po 6 operacijas.

"Dirbame sklandžiai. Nors atrodo, kad kartais atliekamos labai paprastos operacijos, viskas atliekama labai efektyviai, nėra nereikalingų dalykų. Turime gerą įrangą, kurią, ko gero, svečiai irgi norės įsigyti savo klinikose, nes jau pamatė, kaip naudojant modernią įrangą galima pagerinti atliekamų operacijų kokybę, jas atlikti saugiai. Naudojame įrangą, kuri visos operacijos metu seka smegenų oksigenaciją, kraujotaką kas dvi sekundes, tai leidžia pastebėti, ar viskas vyksta sklandžiai, ar nėra pavojaus žmogaus sveikatai ir gyvybei", - pažymėjo V. Jermolajevas.

"Viktoras yra tikrai kuklus žmogus, bet labai stiprus savo srities specialistas. Todėl mums yra labai naudinga pasižiūrėti, kaip jis dirba, kaip atlieka sudėtingas ir unikalias operacijas, kaip vadovauja visos operacinės komandos darbui", - kalbėjo gydytojas ortopedas-traumatologas iš Rusijos J. Gončarovas.

Pasak svečio, dauguma operacijų Maskvoje atliekamos atvirai, su gana dideliais pjūviais, todėl siekiant labiau tausoti pacientų sveikatą, mokomasi operacijas atlikti minimaliai invazyviai, kaip tai daro V. Jermolajevas.

Maskviečiai turėjo galimybę stebėti išties unikalią operaciją - transpoziciją artroskopijos būdu. Tai atvejai, kai nuplyšus peties raumenims, jiems žuvus, nelieka galimybės traumos išgydyti įprastais metodais, paimamas kitas raumuo ir perkeliamas į pažeistą vietą.

"Tokias operacijas paprastai chirurgai atlieka atviru būdu, darydami pjūvį. Dabar svečiai galėjo stebėti, kaip tai atliekama artroskopiškai, be pjūvio, pro mažas ertmes. Taigi net ir sudėtingais atvejais yra sprendimas, kaip atkurti peties sąnario funkciją. Artroskopiškai atliekama raumenų transpozicija yra naujas ir efektyvus metodas pasaulyje. Taip pat jie matė atvejį, kai pacientui nuolat išnyra petys ir tam pagydyti buvo atliekamas kaulinio bloko perkėlimas į defekto vietą. Tai taip pat labai efektyvi operacija, - pasakojo V. Jermolajevas.

- Man tikrai malonu, kad pas mane atvažiuoja gydytojai iš kitų šalių ir iš manęs mokosi. Iš tikrųjų smagu, tai yra geras mano darbo įvertinimas."

Reklama

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder