Lietuvoje aptariama telemedicinos ateitis

Lietuvoje aptariama telemedicinos ateitis

Itin sudėtingomis ligomis sergantiems ligoniams net ir šiame technologijų amžiuje kartais iš medikų tenka išgirsti, kad Lietuvoje nėra jiems reikiamo specialisto ar technikos. Tačiau įsivaizduokite sistemą, kuri leistų net specialistui iš Vokietijos nuotoliniu būdu stebėti Lietuvoje atliekamą sudėtingą operaciją ir net patarti priimant sprendimus operaciją atliekančiam gydytojui? Telemedicina leidžia visa tai jau greitai paversti realybe.

Būtent apie tai, kokiose sferose galima ieškoti sąlyčio taškų efektyvinant darbą sveikatos apsaugos srityje, šiandien diskusijas pradeda Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos medicinos atstovai. Jau ketverius metus Lietuva ir Vokietija plėtoja dvišalius santykius sveikatos srityje, du kartus per metus Lietuvoje arba Vokietijoje aptaria bendradarbiavimo galimybes, dalijasi gerąja patirtimi sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimo kaimo vietovėse, telemedicinos, slaugos ir globos paslaugų integravimo bendruomenės lygmeniu klausimais. Šiemet Lietuvoje jau ne pirmą kartą lankosi Vokietijos Tiuringijos žemės darbo, socialinių reikalų, sveikatos, moterų ir šeimos ministrė Heikė Verner (Heike Werner), ji susitiks su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Lietuvos ir Vokietijos dvišalius susitikimus šį kartą papildė ir delegacija iš Lenkijos - Mazovijos vaivadijos maršalė Elžbieta Lanc (Elzbieta Lanc) su kolegomis. Tai pirmas žingsnis siekiant užmegzti trišalį bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos sveikatos apsaugos srityje.

Kaip „Vakaro žinioms“ dar prieš renginį sakė Vokietijos delegacijos narys, išorės konsultantas Sveikatos apsaugos ministerijoje Vinfridas Verštetas (Winfried Wehrstedt), pagrindinis susitikimo tikslas yra atrasti konkrečias telemedicinos sritis, kuriose būtų galima stiprinti šalių bendradarbiavimą. „Jau ketverius metus įgyvendiname tarptautinio bendradarbiavimo sutartį tarp Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir Tiuringijos sveikatos apsaugos ministerijos sveikatos priežiūros srityje. Pagrindiniai sutarties punktai yra socialinio draudimo sistema, medicininė priežiūra kaimiškose vietovėse bei telemedicina. Šio susitikimo Vilniuje tikslas - sukurti darbo grupę, kuri susitelktų telemedicinos srityje. Šias dvi dienas ketiname diskutuoti, kurias konkrečias telemedicinos sritis galėtume plėtoti, kad pagerintume ne tik įstaigų komunikavimą šalies viduje, bet ir tarp įstaigų skirtingose šalyse. Visa tai leistų suteikti pacientams operatyvesnį ir geresnės kokybės gydymą“, - teigia konsultantas.

Jis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu telemedicinos srityje jau daug pasiekta techniškai, tačiau informacijos perdavimą dar reikia tobulinti. Pasak V.Veršteto, nepakanka, kad įstaigos tarpusavyje keistųsi informacija, reikia žengti kur kas toliau: „Pavyzdžiui, sudaryti galimybę gydytojui vizualiai perduoti informaciją, kaip gydyti konkretų pacientą kitoje ligoninėje. Jie galėtų vienas kitą matyti per monitorius. Dar daugiau, tokiu būdu būtų galima transliuoti operaciją tiesiogiai, specialistas kitoje šalyje ją galėtų stebėti ir patarti operuojančiam gydytojui, kokius sprendimus priimti. Tokios galimybės būtų reikalingos ir konsultuojant sudėtingus pacientus nuotoliniu būdu. Techniškai tai jau įmanoma, reikia tik tai pritaikyti mediciniškai.“

Dvi dienas truksiantis renginys suteiks galimybę visoms trims šalims pasidalyti gerąja patirtimi, kuri buvo pasiekta telemedicinoje. Delegacijos taip pat lankysis Santaros klinikose, susipažins su čia pasiektais aukščiausiais informacinių technologijų rezultatais medicinos srityje, o spalio 20 d. svečiai lankysis Jungtiniame inovatyvios medicinos centre.

Pasak V.Veršteto, be minėtų trijų šalių, į šiuos tarptautinius santykius siekiama įtraukti Vengriją, Bulgariją, Čekiją. Tai suteiktų galimybę įgyvendinti didesnius užmojus ir kandidatuoti dėl finansavimo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder