Ligoninėje lankėsi premjero patarėjas Antanas Vinkus
Ligoninėje lankėsi premjero patarėjas Antanas Vinkus

Šeštadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje lankėsi ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais Antanas Vinkus. Jį lydėjo Seimo narė Irena Šiaulienė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, Palangos reabilitacijos ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Biskys.

Svečiai apžiūrėjo Europos Sąjungos lėšomis atnaujintas Palaikomojo gydymo ir slaugos bei Infekcinių ligų skyrių palatas, kitas patalpas, šiltai bendravo su pacientais bei personalu.

Svečiams rūpėjo pacientų atsiliepimai apie ligoninėje gaunamų medicinos paslaugų kokybę, jie domėjosi ir medikų darbo sąlygomis.

Besigydantys žmonės buvo maloniai nustebinti tokio dėmesio ir džiaugėsi galėdami pasikalbėti su juos netikėtai aplankiusiais aukštais valstybės pareigūnais.

"Ar gydytojai bent kartą per dieną užsuka pas jus?" - klausė A. Vinkus palatose. "Ką jūs, net po keletą kartų per dieną ateina",- kalbėjo Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientės.

Ir kitose palatose svečiai išgirdo vien teigiamus atsiliepimus apie gydymą, pasidžiaugė šiuolaikiškai įrengtomis šviesiomis ir erdviomis skyrių patalpomis, patogiomis tiek pacientams, tiek personalui.

Dėkojo medikams

"Šaunu, kad rūpinatės pačių silpniausių, sunkiai sergančių žmonių gerove, ačiū jums už širdies šilumą ir bemieges naktis", - slaugytojoms Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje dėkojo A. Vinkus.

Patarėjas neslėpė jaučiąs ypatingus sentimentus Klaipėdos universitetinei ligoninei, nes buvo pats pirmasis įstaigos vadovas 1976 metais ligoninei atvėrus duris.

DĖMESYS. Svečiai apžiūrėjo Europos Sąjungos lėšomis atnaujintas Palaikomojo gydymo ir slaugos bei Infekcinių ligų skyrių palatas, šiltai bendravo su pacientais bei personalu. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Jis padėkojo vyriausiajam gydytojui prof. Vinsui Janušoniui už didelį indėlį rūpinantis Klaipėdos regiono žmonių sveikata, kuriant, plečiant ligoninės techninę bazę, užtikrinant geras gydymosi ir darbo sąlygas.

Susitikime su ligoninės administracija buvo aptartos sveikatos priežiūros aktualijos, paslaugų teikimo organizaciniai klausimai.

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, vykdant sveikatos politiką "kartais geriau nedaryti nieko negu daryti nieką".

"Esame patenkinti Klaipėdos universitetinės ligoninės veikla. Mano asmeninė pozicija yra tokia - ne Sveikatos apsaugos ministerija, o steigėjas, Savivaldybė, turi spręsti sveikatos priežiūros klausimus.

Be kita ko, stebina ir nevienodi reikalavimai, keliami sveikatos priežiūros įstaigoms. Valstybinė ligonių kasa kalba apie taupymą, efektyvų lėšų naudojimą, tačiau tai neužtikrinama visose sveikatos apsaugos grandyse", - sakė meras.

Sidebar placeholder