Medicinos studijos Klaipėdoje - populiarios

Medicinos studijos Klaipėdoje - populiarios

Klaipėdos medicinos mokslo kalvės neatsidžiaugia medicinos ir visuomenės sveikatos studijų populiarumu - mokytis kai kurių specialybių nesutalpinami net visi studijuoti norintys jaunuoliai.

Jų negąsdina mediko profesijai šiandien keliami iššūkiai. Baigusieji studijas nesiskundžia mokslo kokybe ir ypač tuo, jog uostamiestyje, kuriame veikia penkios ligoninės, yra labai geros praktikos, o vėliau - ir įsidarbinimo galimybės.

"Sveikatos mokslų fakultetas yra pats populiariausias universitete, studijuojančiųjų skaičius pas mus nuolatos auga. Visos studijų programos užpildytos, fakultetas pilnutėlis.

[CITATA]

Šiais mokslo metais turėsime apie 250 studentų, o baigusiųjų buvo vos 200", - džiaugėsi Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto dekanas profesorius Artūras Razbadauskas.

"Kineziterapijos, slaugos ir radiologijos studijų programos yra pačios mėgstamiausios.

Populiarėja ir nauja mitybos specialisto, taip pat biomedicinos inžinerijos studijų programos. Ir nieko nuostabaus, nes tokių specialistų poreikis yra daugelyje sveikatos priežiūros įstaigų.

Ne paslaptis, kad dalis baigusių mokslus jaunų slaugytojų išvažiuoja dirbti į Norvegiją ar Angliją. Studijas pas mus renkasi ne tik klaipėdiečiai, bet ir jaunimas iš aplinkinių ir tolimesnių Lietuvos rajonų.

Sveikatos mokslų fakultete studijuoja ir užsieniečiai: moldavai, kazachai, atvykėliai iš Afrikos šalių", - pasakojo prof. A. Razbadauskas.

Slauga - paklausi

"Galiu visus nudžiuginti - medicinos darbuotojų specialybių populiarumas neblėsta, nes yra didžiulis poreikis.

Populiariausios - slaugytojų, kineziterapeutų, burnos higienistų specialybės, bet patrauklios ir grožio terapijos, odontologinės priežiūros, socialinio darbo, dietetikos studijų programos.

Šiais mokslo metais pas mus fakultete yra nauja dietetikos studijų programa, pagal kurią ugdysime mitybos specialistus", - pasakojo Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanė Vida Staniulienė.

Ji pasidžiaugė geru būsimų studentų žinių lygiu - per atranką jų nubyra maždaug tik 3 proc.

"Norinčių studijuoti, pavyzdžiui, slaugą, yra 2-3 kartus daugiau negu galime priimti. Baigusieji kolegiją gauna prie pažymėjimų tam tikrus priedėlius, kurie yra pripažinti visoje Europoje, tad ne vienas mūsų absolventas dirba užsienyje", - sakė V. Staniulienė.

Skatina mokytis

"Slaugytojus, padirbėjusius mūsų ligoninėje, galima siųsti tiesiai į priešakinę fronto liniją. Nors pas mus slaugomi ir gydomi patys sunkiausi ligoniai, džiaugiamės, kad jaunimas nesibaimina sunkumų, ir ateina dirbti pas mus. Iš kolegijos ateina gerai paruošti šiam darbui slaugytojai.

Skatiname jaunas slaugytojas tęsti studijas universitete, siekti aukštojo universitetinio išsilavinimo. Sykiu ligoninėje rengiama daug kvalifikacijos kėlimo kursų, todėl galima gilinti savo žinias neatitrūkstant nuo darbo. Slaugos teorija ir praktika yra neatsiejamos viena nuo kitos", - kalbėjo Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji gydytoja, medicinos mokslų daktarė Danguolė Drungilienė.

Profesorės pareigas KU Sveikatos mokslų fakultete einanti D. Drungilienė dėsto paskaitas apie pagyvenusių ir senų žmonių gyvenimo kokybę, yra mokslinių darbų vadovė.

Slaugos ligoninės vadovė akcentavo, kad personalas ligoninėje dirba komandiniu principu: slaugytojos ir gydytojai dirba ranka rankon, slaugytojos tariasi su gydytojais dėl pacientų gydymo bei slaugos, o ne vien tik vykdo jų nurodymus.

"Ligoninėje ketiname plėsti palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyvosios slaugos paslaugas, taip pat planuojame pradėti teikti geriatrijos paslaugas, tad darbo jauniesiems slaugytojams čia tikrai nepritrūks, o ir karjeros perspektyvos yra geros, - sakė prof. dr. D. Drungilienė.

Slaugytojos - universalios

"Slaugos ligoninėje slaugytojos susipažįsta su daugeliu gydymo sričių: kardiologija, neurologija, traumatologija ir kt. Dirbant vieno gydymo profilio skyriuje, specifinės slaugos žinios ir bus sukauptos tik iš vienos srities.

O čia, kur slaugomi ir gydomi sunkūs, daugiausiai vyresnio amžiaus ligoniai, galima įgyti labai vertingos praktikos, nes tenka susidurti su daugeliu ligų, jų simptomatika, gydymu, specifine slauga", - sakė Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Tatjana Litoš, jaunąją slaugytojų kartą mokanti ne tik per kelis dešimtmečius darbo sukauptos praktikos, bet ir teorijos - KU ji dėsto gerontologiją ir paliatyviąją slaugą.

Pasak T. Litoš, slaugytojų darbas sunkus ir psichologiškai. Ypač tada, kai tenka išklausyti nepelnytus ligonių artimųjų priekaištus arba tada, kai išslaugytas, nuglostytas pacientas vis vien miršta, nes medicina, deja, ne visagalė.

"Prie mirčių priprasti neįmanoma, ypač kai nuo onkologinių ligų ar traumų miršta jauni žmonės. Būname pačios tuo metu sukrėstos, bet mums tenka guosti netekties skausmo priblokštus artimuosius", - sakė T. Litoš.

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės jaunųjų slaugytojų mintys apie savo darbą.

Greta Žlibinaitė: "Visada norėjau padėti žmonėms, todėl pasirinkau šią specialybę. Mokytis buvo įdomu, bet praktika taip pat labai patiko. Dirbu Slaugos ligoninėje dar tik kelis mėnesius. Džiaugiuosi savo pasirinkimu, nes išsipildė mano svajonė - padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Be to, šioje ligoninėje geros darbo sąlygos, yra visos šiuolaikiškos slaugos priemonės. Ketinu toliau studijuoti slaugą universitete".

Daiva Januškienė: "Aš dirbau valytoja, slaugytojo padėjėja, o paskui tapau slaugytoja, nes mane administracija skatino mokytis. Man labai patinka šis darbas ir draugiškas kolektyvas. Vyresniosios slaugytojos, kaip tikros mamos, ir pagiria, ir pabara. Be reikalo nekritikuoja, nesako, kad viskas blogai, ką tu darai, o visada pasidžiaugia ir pagiria už pastangas. Toks požiūris į darbuotoją skatina dirbti dar geriau".

Kornelija Dilertaitė: "Nėra lengva slaugyti sunkiai sergančius žmones. Prie mirčių priprasti neįmanoma, kiekvieną jų išgyvenu. Ilgai slaugomam žmogui, jo artimiesiems tampi lyg šeimos narys, su kuriuo tariamasi, kaip geriau padėti ligoniui ar palengvinti jo kančias. Kartą mirus vienai močiutei jos dukra apsikabino mane ir ištarė: "Ačiū, kad jūs esate." Tą akimirką supratau, kad būti slaugytoja yra mano pašaukimas ir tai yra žmonėms labai reikalinga profesija."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder