Medikai kviečia į širdies žygį dviračiu

Medikai kviečia į širdies žygį dviračiu

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai tryliktą kartą sės ant dviračių ir savo pavyzdžiu ragins klaipėdiečius gyventi sveikiau bei rūpintis savo širdimi. Į žygį nuo Jūrininkų ligoninės iki Karklės jie kviečia jungtis visus klaipėdiečius. Po jo – širdį stiprinanti mankšta ir sveikas piknikas.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Lietuvos sveikatos informacijos centro Higienos instituto duomenimis, 2017 m. mirtys nuo kraujotakos sistemos ligų sudarė 56,1 proc. , nuo piktybinių navikų – 20 proc. Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojama per 15 tūkst. pacientų.

„Šių metų pasaulinės širdies dienos šūkis – „Mano širdis, tavo širdis!“, kuriuo kiekvienas raginamas pasižadėti saugoti ir rūpintis savo širdimi. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudumas ir rūkymas, todėl keiskime savo gyvensenos įpročius: būkime fiziškai aktyvūs, sveikai ir subalansuotai maitinkimės, atsisakykime tabako, į darbą, jei tik įmanoma, važiuokime dviračiu, mažiau naudokimės liftu – lipkime laiptais. Rūpinkimės savo širdimi, kad kuo ilgiau išliktume sveiki. Rodykime pavyzdį savo vaikams“, – ragina Klaipėdos jūrininkų ligoninės II kardiologijos skyriaus vedėja, gydytoja kardiologė dr. Rūta Raugelienė.

Pasaulinę širdies dieną, rugsėjo 29 d., šeštadienį, 11 val. visi, ne tik medikai, bet ir pacientai, jų artimieji, sveiką gyvenseną propaguojantys klaipėdiečiai kviečiami prisijungti ir dalyvauti dviračių žygyje.

Jo startas 11 val. prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės. Šiemet keičiasi jo maršrutas – dviračių kolona judės nebe pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis, o dviračių takais iki Karklės.

Finišavusiųjų Karklės paplūdimyje prie „Žiogelio“ stovyklavietės laukia Klaipėdos jūrininkų ligoninės kineziterapeutų parengta mankšta, stiprinanti širdį, o po to – sveikas piknikas ir pašnekesiai apie sveikatą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder