Spalio mėnesį vykusioje konferencijoje buvo pristatomos artroskopijos naujovės - pranešimus skaitė žinomi lektoriai iš Lietuvos, Austrijos, Lenkijos, Švedijos ir kitų šalių.
Gausiai į konferenciją susirinkę šalies ortopedai - traumatologai su dideliu susidomėjimu klausėsi Roberto Šmigelsko, didžiausio Europoje Varšuvos sporto medicinos centro Ortopedijos skyriaus vedėjo, artroskopijos legendos švedo profesoriaus Einaro Eriksono, kuris dar 1971 metais vienas pirmųjų pasaulyje pradėjo atlikinėti artroskopines operacijas, mokė daugybę Europos ir Amerikos gydytojų ortopedų - traumatologų.
Konferencijoje buvo aptartos atliktos operacijos, aktualios artroskopijos problemos, pasidalinta žiniomis apie šios medicinos srities tendencijas pasaulyje.
LEGENDA. Konferencijoje pranešimą skaitė ir patirtimi dalijosi vienas artroskopijos pradininkų pasaulyje profesorius Einaras Eriksonas iš Švedijos.
Operacijos tausoja pacientą
"Šiemet tarptautinę konferenciją surengėme be praktinės dalies. Džiugu, kad kasmet auga konferencijos dalyvių skaičius, daugėja jaunų gydytojų, besidominčių artroskopijos naujovėmis.
Turėjome daug įdomių diskusijų apie įvairių sąnarių - klubo, peties, kelio, čiurnos - artroskopines operacijas", - sakė mokslinių konferencijų organizatorius Sporto traumų centro vedėjas Markas Fiodorovas.
Anot jo, kas antrus metus ligoninėje surengiami specializuoti praktiniai artroskopijos kursai, skirti gydytojams ortopedams-traumatologams, norintiems išmokti atlikti minimaliai invazines operacijas arba patobulinti savo įgūdžius.
Pasak ortopedo-traumatologo M. Fiodorovo, artroskopija yra gana sudėtingas gydymo metodas, tačiau labai naudingas pacientui. Operacijos metu sąnario viduje esantys plyšimai sutvarkomi nepažeidžiant sąnario išorės bei raumenų kaip kad atliekant atviras operacijas.
"Tad po artroskopinės operacijos sąnarys greičiau gyja, gerokai sutrumpėja pooperacinis ir reabilitacinis periodai, o tai labai svarbu kiekvienam pacientui, norinčiam greičiau grįžti į aktyvų gyvenimą", - pasakojo M. Fiodorovas.
Klaipėdos universitetinės ligoninės ortopedai - traumatologai yra įsisavinę naujausius gydymo metodus, atlikdami peties, čiurnos, alkūnės, riešo ir kitų sąnarių artroskopines operacijas.
Šia savo patirtimi gydytojai dalijasi su savo kolegomis iš užsienio šalių. Kasmet į Klaipėdos universitetinę ligoninę stažuotis atvyksta gydytojai iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, o M. Fiodorovas nuolat dalyvauja mokslinėse konferencijose šiose šalyse.
Pernai artroskopijos meistriškumo jis mokė kolegas ir Anglijoje, Jorko mieste vykusiuose kelių dienų kursuose.
Artroskopija populiarėja
Artroskopinių operacijų poreikis auga - Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jų kasmet jau atliekama per 1000 - nuo paprastų iki gerokai sudėtingesnių.
"Traumas patiria ne tik profesionalūs sportininkai. Žmonės vis labiau pamėgsta aktyvų laisvalaikį - važiuoja dviračiais, mėgaujasi vandens sportu, slidinėja, todėl neišvengiamai patiria įvairių traumų.
Tad ortopedams-traumatologams tenka atlikti įvairių raiščių plastikos, kremzlės persodinimo, menisko plyšimo, peties sausgyslių fiksacijos ir kitų operacijų.
Klaipėdos regiono gyventojams labai naudinga turėti tokį gydymo centrą , nes ortopedų-traumatologų, taip pat ir slaugytojų profesionalumas yra nukreiptas į sporto traumų diagnostiką ir gydymą.
Rašyti komentarą