Nuo balandžio keliami medikų atlyginimai
Nuo balandžio keliami medikų atlyginimai

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad nuo balandžio mėnesio keliami visų medikų atlyginimai. 

Tam papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo bus skirta apie 130 milijonų eurų. Medikų darbo užmokesčio fondas didės 18 procentų.

„Iššūkiai ir grėsmės verčia priimti greitus sprendimus. Ką tik priėmėme sprendimą didinti medikų atlyginimus. Ne priedus – atlyginimus“, – feisbuke paskelbė premjeras.

Anot jo, šis pakėlimas buvo planuotas nuo rugsėjo, tačiau su finansų ir sveikatos apsaugos ministrais sutarta, kad algos kyla nuo balandžio pradžios.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė Lina Bušinskaitė BNS patvirtino, kad šiam padidinimui įstatymų keisti nereikės, tam pakaks sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės ligonių kasos vadovo įsakymų.

Premjeras taip pat pažymi, kad priedai medikams, dirbantiems koronaviruso židiniuose, bus keliami dar papildomai. Tam Seime antradienį bus teikiamos pataisos.

Valdantieji „valstiečiai“ Seime registravo pataisas, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams atlyginimų koeficientai būtų didinami nuo 60 iki 100 procentų.

Padidinti atlyginimai būtų skaičiuojami nuo karantino pradžios. Karantinas šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą buvo paskelbtas kovo 16 dieną.

Pataisas „valstiečiai“ registravo, kai šią savaitę Seime susikirtus valdantiesiems ir opozicijai nepavyko priimti kitų pataisų dėl medikų algų kėlimo.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder