Padaugėjo žarnyno infekcijų

Padaugėjo žarnyno infekcijų

Permainingi orai ir svyruojanti temperatūra lauke klaipėdiečių rimčiau į lovas neguldo. Šiuo metu dažniau sergama žarnyno infekcijų sukeltomis ligomis.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento vadovė Jolanta Česienė sakė, kad kol kas gripu sergančių žmonių nėra daug.

"Turime vieną kitą pavienį atvejį ir tikrai negalime sakyti, kad yra daug sergančiųjų gripu", - sakė J. Česienė.

Gydytojos teigimu, šiuo metu kur kas daugiau žmonių gydoma dėl žarnyno infekcijų. Pastarosiomis savaitėmis nemažai žmonių skundėsi turintys aukštą temperatūrą, tačiau jų esą nevargino kiti simptomai. J. Česienės teigimu, tokie žmonės dažniausiai gydosi ir konsultuojasi ambulatoriškai.

"Pas mus, ligoninės stacionare, vyrauja žarnyno infekcijos. Lyginant su praėjusiais metais, tokiu laiku turėjome daugiau gripo atvejų, nei turime šiais metais. Žarnyno infekcijų yra visada, tik dabar, po švenčių, galbūt jų plūstelėjo šiek tiek daugiau. Prieš šventes srautas buvo kiek aprimęs, bet dabar jau kelios dienos, kai pacientų padaugėjo", - sakė Infekcinių ligų departamento vadovė.

Norint apsisaugoti nuo šių ligų, ypač svarbu laikytis asmens higienos: dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, grūdinti organizmą, stiprinti imunitetą, sveikai maitintis. Nuo gripo apsaugoti gali ir skiepai, tačiau šiuo metu skiepytis jau vėlu - tai daryti medikai rekomenduoja rudenį.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, paskutinę 2018 metų savaitę Klaipėdos apskrityje buvo 14 gripo atvejų, iš jų 10 - Klaipėdos mieste. Taip pat mieste buvo beveik 600 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų.

Gripo epidemija savivaldybėse skelbiama tada, kai sergamumas gripu pasiekia šimtą atvejų 10-iai tūkstančių gyventojų. Paskutinį kartą gripo epidemija Klaipėdoje buvo paskelbta 2018-ųjų vasario 6 - kovo 27 d. Paprastai daugiausiai susirgimo gripu atvejų fiksuojama žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder