Padėti žmogui - pati didžiausia prasmė

Padėti žmogui - pati didžiausia prasmė

Prieš Kalėdas vyksta daug įvairių akcijų, kviečiančių padėti vargstantiems, pamatyti greta esančius ir kenčiančius žmones, dalintis gerumu. Daug geradarių sulaukia ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė, kurioje gydomi ir slaugomi patys sunkiausi ligoniai, iškankinti jau nepagydomų ligų ir senatvės. Tuo tarpu ligoninės personalas savo širdžių šilumą pacientams dalija dieną naktį visus metus.

Ir stebuklų šioje ligoninėje nutinka ne tik per Kalėdas. Ligoninės slaugytojos gali tokių laimingai pasibaigusių istorijų papasakoti daugybę. Apie garbaus amžiaus vyriškį, kuris, atvežtas į ligoninę, regis, jau skaičiavo paskutines gyvenimo dienas, tačiau atidžiai gydomas, nuoširdžiai slaugomas, iš ligoninės išėjo savomis kojomis. Jo sūnus iš dėkingumo už išsaugotą tėvo gyvybę visą ligoninės personalą apdalino rožėmis.

Apie vaikiną, kuriam po kaimo šokių buvo taip sudaužyta galva, kad gydytojai neteikė jokių vilčių. O slaugos ligoninėje praleidęs ne vieną mėnesį jis palengva grįžo į gyvenimą.

Ligoninės darbuotojai iki šiol gedi staiga mirusio jauno vyruko Mariaus, kurį dar nepilnametį, apleistą šeimos ir sergantį, išgydė, priėmė į darbą, kuriame jis buvo nepamainomas.

Po remonto - šiuolaikiška ligoninė

Stebuklu galima pavadinti ir pačios Slaugos ligoninės virsmą iš apgriuvusio šimtamečio pastato į modernią šiuolaikišką ligoninę. "Norėjosi geresnių sąlygų ne tik pacientams, bet ir darbuotojams.

Juk anksčiau slaugytojos iš aukšto į aukštą nevaikštančius pacientus nešiodavo ant rankų", - sakė ligoninės vyriausioji gydytoja dr. Danguolė Drungilienė.

Po ne vienerius metus trukusios rekonstrukcijos buvo iš pagrindų suremontuotos ne tik senosios patalpos, apsirūpinta šiuolaikiška įranga, bet ir atsirado naujas priestatas.

Jame įrengta keliolika dviviečių palatų, šalia kiekvienos - dušas ir tualetas. Priestate įrengtas ir būtinas tokiai įstaigai liftas, o rūsyje - moderni skalbykla. Pastačius priestatą ligoninės lovų skaičius išsiplėtė iki 160.

Kieme nebeliko ir dviejų apgriuvusių pastatų, kurių vietoje išdygo labai reikalingas Paliatyviosios pagalbos skyrius, aprūpintas naujausia gyvybinių funkcijų stebėjimo ir slaugos įranga.

Ligoninės darbuotojai, pacientai, jų artimieji gali pasidžiaugti išgražėjusia ligoninės aplinka ne tik ligoninės viduje, bet ir išorėje.

Svarbiausia - žmonės

Ligoninės vadovė dr. D. Drungilienė jau gali lengviau atsikvėpti - šiemet baigėsi visos statybos ir remontai. Ji neslepia, kad išgražėjusi ligoninė, kurioje teikiamos aukšto lygio palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugos, - viso kolektyvo nuopelnas.

POKYČIAI. Po ne vienerius metus trukusių remontų ir statybų Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė pasikeitė neatpažįstamai.

"Viskas laikosi ant žmonių rankų - gydytojų, slaugytojų ir viso personalo. Tie, kurie nori dirbti, pas mus jaučiasi tikrai gerai. Dirbame komandoje, draugiškai bendraujame, kiekvieno problemos yra išklausomos", - akcentavo dr. D. Drungilienė.

"Kolektyvas labai geras, kvalifikuotas, darbštus, daug darbuotojų šį darbą dirba ne po vieną dešimtmetį, nes myli ligoninę, myli savo pacientus. Gauname pačius sunkiausius pacientus ir reikia įdėti labai daug darbo, kad palengvintume žmogaus kančias arba pastatytume jį ant kojų", - įstaigos vadovę papildė vyriausioji slaugos administratorė Tatjana Litoš, ligoninėje dirbanti jau tris dešimtmečius.

PATOGUMAI. Prie kiekvienos palatos savi patogumai - dušas ir tualetas.

Slaugos ligoninė jaunų pacientų sulaukia nedaug, daugiausia - vyresnio amžiaus. Širdies ir kraujagyslių, onkologinės, senatvinės ligos, traumos - tai vyraujančios pacientų ligos. Pasak slaugytojų, skaudu regėti, kaip senatvėje žmonės artimųjų paliekami likimo valiai, nelankomi, neprižiūrimi.

Palaikomasis gydymas, slauga, o ypač paliatyvioji pagalba yra ligonio, sergančio gyvybei pavojinga, nepagydoma, progresuojančia liga, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, užkertančios kelią kančioms ar jas lengvinančios, padedančios spręsti kitas fizines, psichologines ir dvasines problemas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder