Padidėjęs prakaitavimas gali signalizuoti apie rimtas ligas

Padidėjęs prakaitavimas gali signalizuoti apie rimtas ligas

Prakaitas – problema, kuri kankina beveik kiekvieną. Dar mūsų promočiutės, norėdamos išvengti šios problemos, pažastis trynė actu arba geriamąja soda, sumaišyta su krakmolu. Kaip sumažinti prakaitą bei kokias priemones naudoti, jog būtų pasiektas norimas rezultatas?

Gali išduoti apie diabetą

Mūsų kūnas turi apie 3-4 mln. prakaito liaukų, kurios išskiria prakaitą. Prakaitas – tai natūrali organizmo būsena, kurios metu kūnas valosi, vėsinasi. Prakaitavimo metu iš organizmo pasišalina nuodingos medžiagos ¬– toksinai ir šlakai. Tačiau tuo pačiu metu pasišalina ir daug gyvybiškai svarbių mikroelementų, tokių kaip magnis ar kalis, o jų trūkumas gali sukelti sunkias ligas.

Pastebima, kad net ir prakaito kvapas gali išduoti ligą. Pavyzdžiui, žmonės, sergantys tuberkulioze arba cukriniu diabetu, skleidžia acetono kvapą. Mokslininkų teigimu, kūno kvapas pasikeičia, kuomet imuninė sistema pradeda kovoti su bakterijomis ir virusais.

„Gausus prakaitas bei nuolatinis troškulio jausmas gali signalizuoti apie diabetą. Tuo tarpu šaltas prakaitas gali įspėti apie širdies nepakankamumą“, – pastebi mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.

Vengti kavos ir alkoholinių gėrimų

Pasak „Camelia“ vaistininkės I. Sauserytės, prakaitavimą gali sukelti ir netinkama mityba.

„Ypač gausų prakaitavimą gali sukelti aštrus, riebus maistas, kava, alkoholiniai gėrimai bei saldikliai, kurie išvaro iš organizmo skysčius. Todėl vertėtų valgyti daugiau žuvies ir gerti žaliosios arbatos bei daugiau mineralinio vandens“, – akcentuoja vaistininkė.

Dezodorantai ir antiperspirantai

Kovai su prakaitu labai svarbu išsirinkti tinkamas priemones. Purškiami bei rutuliniai dezodorantai ir antiperspirantai – pačios populiariausios priemonės. Tačiau labai svarbu atskirti, kam kokia priemonė yra naudojama.

„Dezodorantai, naikindami mikroorganizmus, kovoja su nemaloniu kvapu. Taip pat jie naikina bakterijas, nes jiems veikiant, odos pH tampa rūgštus. Tuo tarpu antiperspirantų sudėtyje esančios metalo druskos mažina patį prakaitavimą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad dezodorantai ir antiperspirantai naudojami tik ant švarios odos. Labai svarbu jų nepadauginti, kadangi juose yra daug aliuminio, kuris kaupiasi mūsų organizme“, – dezodorantų ir antiperspirantų skirtumus įvardina vaistininkė I. Sauserytė.

Norint sumažinti prakaitavimą, vertėtų nuolat šalinti plaukelius nuo pažastų ir aplink kirkšnį, kadangi prakaitas dažniausiai kaupiasi aplink plaukus ir skatina bakterijų sukeliančių nemalonių kvapą išsiskyrimą. Taip pat patariama dėvėti natūralaus audinio rūbus, kurie leistų kūnui kvėpuoti.

Arbatmedžio aliejus mažina bakterijas

Nustatyta, kad daugiausiai žmonių skundžiasi delnų ir padų prakaitavimu (60 proc.), pažastų – 30-40 proc. Itin nemalonus yra pėdų prakaitavimas, kuomet tampa nemalonu išmauti kojas iš batų. Pėdos dažniausiai prakaituoja mūvint sintetines kojines, avint orui nelaidžius batus. Be to, pastebėta, kad prakaitas tampa gausesnis turint plokščiapadystę, sutrikus hormonų pusiausvyrai ar nusilpus nervų sistemai.

Norint išvengti pėdų prakaitavimo, patariama mūvėti natūralių audinių kojines: medvilnines, vilnones ir pan. Kojines reikėtų keisti kiekvieną dieną.

„Pėdų prakaitavimą stabdo įvairios vonelės. Reikėtų kuo dažniau mirkyti kojas šiltame vandenyje su jūros druska ar eteriniu arbatmedžio aliejumi. Pastebima, kad vanduo turėtų būti šiltas, nes šaltas vanduo skatina dar didesnį prakaitavimą“, – pastebi „Camelia“ vaistininkė I. Sauserytė.

Be to, norint sumažinti pėdų bei delnų prakaitavimą, galima naudoti specialias priemones.

„Šiuo metu yra speciali rutulinė priemonė, kuri skirta sumažinti ne tik pažastų, bet ir pėdų bei delnų prakaitavimą. Ją pirmą naudojimo savaitę reikėtų naudoti kiekvieną dieną. Vėliau mažinti – kas antrą dieną. Tiesa, joje gausu aliuminio, todėl dažnai jos vartoti nepatariama“, – teigia vaistininkė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder