Paliatyviosios pagalbos plėtros pasienio regione projektas: pirmieji veiksmai

Paliatyviosios pagalbos plėtros pasienio regione projektas: pirmieji veiksmai

Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė pradėjo Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto pagal Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą 2014-2020 m. pasienio zonose pirmąjį įgyvendinimo etapą.

Projektą "Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione" (LT-RU-2-082) Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė 2020-2021 m. vykdys kartu su Kaliningrado srities valstybinės sveikatos priežiūros įstaiga Miesto ligonine Nr. 2 (Rusijos Federacija).

Birželio 10 d. įvyko pirmasis projekto įgyvendinimo grupės susitikimas nuotoliniu būdu. Susitikimo metu buvo aptartos kiekvieno partnerio sudarytos projekto darbo grupės ir paskirstytos projekte vykdomos funkcijos, apžvelgti komunikacijos, bendro finansavimo, viešojo pirkimo procedūrų klausimai, planuojami artimiausi renginiai. Įvadinė projekto konferencija buvo numatyta šių metų liepos mėnesį, tačiau dėl esamos epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir Rusijoje nutarta konferenciją nukelti vėlesniam laikui. Pasitarimo metu nuspręsta, jog darbinis seminaras Lietuvoje turėtų vykti šių metų lapkritį, Lietuvos medikų stažuotė Rusijoje bei specialistų ir tikslinės grupės mokymai Lietuvoje - šių metų spalio mėnesį. Tikslios datos bus suderintos vėliau.

Du partneriai iš Lietuvos ir Rusijos - viešoji įstaiga Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir Kaliningrado srities valstybinės sveikatos priežiūros įstaiga Miesto ligoninė Nr. 2 - siekia pagerinti paliatyviųjų paslaugų kokybę ir padidinti pacientų, kuriems teikiama patobulinta paliatyvioji pagalba, skaičių. Įgyvendinant projektą bus suremontuotos patalpos ir nupirkti 39 rinkiniai medicininės bei paliatyviosios pagalbos priemonių, partneriai parengs 4 metodines rekomendacijas dėl efektyvių šių paslaugų teikimo ir vykdys mokymo programas, į paliatyviosios pagalbos teikimo procesus įtrauks visuomenę, savanorius. Europos Sąjunga programai "Slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra pasienio regione" finansuoti skyrė 986 691 EUR. Projekto įgyvendinimo trukmė - 24 mėnesiai.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ Klaipėdos medicininės slaugos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder