Pasieniečių ir medikų bendradarbiavimas gelbėja gyvybes

Pasieniečių ir medikų bendradarbiavimas gelbėja gyvybes

Greitaeigiai, ekonomiški, manevringi pasieniečių sraigtasparniai naudojami ne tik sienos apsaugai, jie labai reikalingi ir sėkmingai panaudojami kai reikia skubiai gabenti organus transplantacijai.

Toks skrydis atliktas ir sekmadienio naktį. Pasieniečių sraigtasparniu per 25 minutes iš Kauno į Vilnių transplantacijos operacijai buvo atskraidinti donoro organai.

Skrydis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės sraigtasparniu "Eurocopter 145" vyko, kai pasieniečiai gavo Nacionalinio transplantacijos biuro prašymą panaudoti orlaivį organams gabenti.

Iš VSAT Aviacijos rinktinės bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilęs "Eurocopter 145" netrukus nusileido prie Kauno klinikų. Čia į sraigtasparnį įlipo šešių medikų brigada, po operacijos nešina transplantacijai skirtais vidutinio amžiaus donoro krūtinės ląstos organais.

Kaune pakilęs sraigtasparnis jau po 25 minučių nusileido prie Santariškių klinikų Vilniuje. Čia išlaipinę į organų persodinimo operaciją nuskubėjusius gydytojus, VSAT pareigūnai sraigtasparnį parskraidino į bazę Paluknyje.

2011 m. gegužę VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai gali būti skraidinami pasieniečių sraigtasparniais. Per pustrečių metų iš viso jau vyko 15 tokių skrydžių, kurių metu buvo sėkmingai perskraidinta dešimtys transplantacijai skirtų organų.

VSAT orlaiviai yra manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder