Planuojamos trumpesnės eilės, pigesni vaistai

Planuojamos trumpesnės eilės, pigesni vaistai

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis sako, kad šie metai sveikatos apsaugos sistemai buvo itin svarbūs, o ateityje planuojama priimti sprendimų, kurie, jau dabar aišku, sulauks pasipriešinimo.

Ateinančiais metais ministras ketina imtis priemonių, kad gydymo įstaigose trumpėtų pacientų eilės. Planuojama, kad lėtinėmis ligomis sergantys žmonės ateityje galėtų kreiptis tiesiai į specialistus, o šeimos gydytojo siuntime reikėtų tik lankantis pirmą kartą. Be to, planuojama, kad šiems pacientams reikalingiems vaistams receptus bus leista išrašyti ilgesniam laikui.

V.P.Andriukaitis planuoja išplėsti slaugytojų teises, vėl grąžinti pacientų lankymą namuose, kurio pastaruoju metu daugelis pirminės sveikatos priežiūros įstaigų buvo beveik atsisakę.

Medikus norima įpareigoti teikti viešųjų ir privačių interesų dek­laracijas. Be to, gydymo įstaigose siekiama reguliuoti krūvius ir darbo apmokėjimą. „Mes siūlome įvesti kolektyvinių sutarčių faktinį buvimą visose viešosiose - valstybinėse, savivaldybių įstaigose, o per kolektyvines sutartis reguliuoti etatus, darbo apmokėjimą, krūviuas ir visa tai, kas privaloma reguliuoti, nes šiandien yra didžiulės disproporcijos“, - sakė ministras.

V.P.Andriukaitis nujaučia, kad kai kurios planuojamos naujovės sulauks pasipriešinimo. Pavyzdžiui, tai, kad ligonių kasos galėtų sudaryti sutartis su privačiomis įstaigomis tik atsižvelgus į tam tikrų reikalavimų atitikimą, taip pat nauja vaistų kainų reguliavimo sistema, kuria bus siekiama mažinti kainas, planai riboti vaistų reklamą.

Ministrui nerimą vis dar kelia šalies savižudybių statistika. „Nepaisant daugelio pastangų - pagalbos telefonų ir t.t., šiais metais padaugėjo savižudybių. Vėl. Baigėme savižudybių programą, dar aptarinėjame paskutinius aspektus. Ypač noriu atkreipti dėmesį, kad reikia daugiau lėšų ir žmonių įtraukti į nemedikamentinį psichikos problemų sprendimų kelią“, - sakė ministras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder