Prognozuojamas dantų gręžimo aparatų epochos saulėlydis

Prognozuojamas dantų gręžimo aparatų epochos saulėlydis

Ėduonies pažeistų dantų gydymui skirti gręžimo aparatai netrukus taps istorija.

Jau dabar odontologai dažnai taiko ne tokius nemalonius ir ne tokius skausmingus gydymo metodus. O ateityje turėtų atsirasti profilaktikos priemonės, papildysiančios dantų šepetėlių funkcijas ir sumenkinsiančios ėduonies susidarymo šansus iki minimalių. Kokios konkrečios gydymo priemonės jau stumia dantų gręžimo aparatus iš odontologų kabinetų?

Tai – ėduonies pažeistų danties ertmių gydymas lazerinėmis technologijomis (erbio lazeris). Ši technologija sėkmingai taikoma gydant tiek suaugusiųjų, tiek vaikų dantis. Šio metodo privalumas – išvengiama daugeliui tokio nemalonaus gręžiamo danties jausmo. Danties kiaurymę švitinant lazeriu, nuvalomi tik pažeisti danties audiniai – tai faktiškai neįmanoma naudojant mechaninius grąžtus. Toks gydymo būdas itin rekomenduotinas vaikams: jei mažyliui pirmasis vizitas pas stomatologą asocijuosis su skausmu, jis tokių kabinetų vengs ir dėl dantų problemų kankinsis visą gyvenimą.

Minkštinamasis gelis

Inovacinis preparatas „Carisolv“ (jo sudėties gamintojai neatskleidžia) taip pat išsaugo sveikuosius danties audinius ir be skausmo eliminuoja ėduonies pažeistas danties vietas. Gelis suminkština ėduonies pažeistą dentiną, o paskui be skausmo pašalinimas stomatologo įrankiais. Gydyti tokiu metodu rekomenduotina itin jautrių pacientų dantis – tokių, kuriems vizitai į stomatologo kabinetą kelia itin neigiamas emocijas ir kainuoja nepaprastai daug pastangų.

Emalio porų užpildymas

Ši technologija skirta paviršinio dantų ėduonies gydymui, kai danties audiniai pažeisti dar negiliai (vadinamoji dėmės stadija). Toks gydymo metodas tapo įmanomas po to, kai buvo atrasta lazerinė diagnostika „DIAGNOdent“ ir pradėtas naudoti kol kas analogų neturintis preparatas „Icon“. Jis užpildo emalio poras, jas stabilizuoja, tad pažeistas emalis tampa tankus ir tvirtas, atsparus išoriniam poveikiui. Preparatas sutvirtinamas polimerizuojančios lempos švitinimu.

Begarsė abrazija

Taikant šį ėduonies gydymo metodą, į pažeistą danties audinį dideliu slėgiu (3 atmosferų) nukreipiamas aliuminio oksido srautas. Pieninių ir nuolatinių dantų gydymas tokiu būdu vyksta be garso, perkaitimo ir išgedusio danties kvapų.

Antibakteriniai dangalai

Dar vienas stomatologijos praktikoje jau taikomas metodas, kurį galima vadinti profilaktiniu. Naudojant britų sukurtą, Europoje, JAV ir Izraelyje sertifikuotą, aparatą „Fluoritray“, burnos ertmėje dantų paviršius padengiamas apsauginiu sluoksniu. Jis saugo nuo žalingo bakterijų poveikio rūgštingoje terpėje ir užkerta kelią ėduonies susidarymui ir plitimui. Metodas tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems. Procedūra atliekama kartą per metus.

Visi išvardinti metodai 90 proc. atvejų sudaro sąlygas gydyti be nuskausminamųjų, tad turi didžiulę įtaką psichologinei atmosferai vizito pas odontologą metu. Tiesa, geriausias būdas kovoti su ėduonimi – nuolat rūpintis savo dantimis ir visu organizmu.

Vakcina nuo ėduonies?

Tokią mėginama kurti, tačiau šio „stebuklo“ lauks ilgas bandymų laikotarpis. Todėl netolimoje ateityje dantų šepetėliai bus tokie pat reikalingi.

technologijos.lt 

 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder