Protinis darbas artimiausias poilsio būsenai

Protinis darbas artimiausias poilsio būsenai

Nevalgęs suaugęs normalaus svorio žmogus, gulėdamas lovoje nejudėdamas, bet ir nemiegodamas, per valandą kilogramui svorio sunaudoja kaloriją energijos. Ta kalorija reikalinga gyvybei palaikyti: kvėpavimui, širdies plakimui, kraujo apytakai, žarnų peristaltikai ir pan.

O kaip dėl protinio darbo? Nors mąstymą, kūrybą irgi vadiname darbu, tai – smegenų darbas, o kūnas tuo metu ilsisi. Čia nereikia didelių pastangų, vadinasi, ir didelės energijos. Kalorijos sudega pamažu, neišskirdamos prakaito, kuris turėtų atvėsinti nuo perkrovos įkaitusį kūną.

Protinis darbas, nors dažnai labai varginantis ir sunkus, bet sunaudojamos energijos atžvilgiu yra artimiausias poilsio būsenai, taigi, nors ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, jis turi būti traktuojamas kaip labai lengvas darbas...

Moterų organizme medžiagų apykaita yra 5–10 proc. lėtesnė, negu to paties amžiaus vyrų. Naujagimių porą savaičių būna palyginti lėta, paskui iki penkerių metų dvigubai greitėja. Vėliau, brendimo amžiuje, dar paspartėja. Praėjus brendimo amžiui medžiagų apykaita ima lėtėti ir lėtėja iki gilios senatvės. Pavyzdžiui, 70-aisiais gyvenimo metais ji yra beveik 25 proc. lėtesnė, negu 15-aisiais. Beje, kartais paspartėjusi ar sulėtėjusi medžiagų apykaita gali būti kokios nors ligos padarinys.

tiesa.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder