Savivaldybėje - nauja paslauga
Savivaldybėje - nauja paslauga

Nuo šiol klausos negalią turintiems asmenims susitvarkyti biurokratinius reikalus Klaipėdos Savivaldybėje bus paprasčiau - Vieno langelio ir e. paslaugų poskyryje įkurta darbo vieta, pritaikyta išskirtinai jiems.

Pasak Savivaldybės administracijos Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėjos Vilijos Venckutės-Palaitienės, iki šiol klausos negalią turintiems asmenims reikėdavo susitarti su gestų kalbos vertėju, kad šis lydėtų į įstaigą ir kartu lauktų eilėje. Tai užimdavo labai daug laiko, o klausos negalią turinčiam žmogui tekdavo taikytis prie kitam žmogui patogesnio laiko.

Dabar pradėta naudotis technologijomis - programos "Skype" vaizdo skambučiu yra susisiekiama su gestų kalbos vertėjų centru bei gaunama nuotolinė gestų kalbos vertimo paslauga.

"Atėjęs į Savivaldybę turintys klausos negalią ar kurtieji klaipėdiečiai su mūsų specialistu prisės prie kompiuterio, skambučio pagalba kontaktuos su vertėju ir žmogui bus suteikiama reikiama paslauga", - aiškino V. Venckutė-Palaitienė.

Pasak jos, kontaktui su gestų kalbos vertėjų centru klausos negalią turintys asmenys galės naudoti ne tik Savivaldybės paskirtą kompiuterį su vaizdo kamera, ausinėmis bei mikrofonu, bet ir savo nešiojamus įrenginius - pagrindinio Savivaldybės administracijos pastato pirmajame aukšte, kuriame ir aptarnaujami gyventojai, veikia kokybiškas belaidis interneto ryšys.

"Neturiu žinių, kad kokia kita savivaldybė būtų taip padariusi, nors, mano supratimu, tai nėra didelės investicijos, o žmogui tai gali būti ganėtinai didelė pagalba", - sakė V. Venckutė-Palaitienė.

Specialistė informavo, jog jei tokia praktika bus sėkminga, kitais metais ketinama šį aptarnavimo modelį įdiegti ir kituose gyventojus aptarnaujančiuose savivaldybės administracijos padaliniuose.

Sidebar placeholder