Šokolado vartojimas spartina medžiagų apykaitą

Šokolado vartojimas spartina medžiagų apykaitą

Šokolado mėgėjai gali būti ramūs – jų pomėgis ne tik nekenksmingas, bet ir naudingas. Tyrimai parodė, kad nuolat vartojamas juodasis šokoladas spartina medžiagų apykaitą.

Smaližiauti – reguliariai?

Jau ilgąlaiką mokslininkai domisi įvairių maisto medžiagų ir produktųpoveikiu sveikatai. Ne išimtis irjuodasis šokoladas. Paskutiniai "Nestlé" tyrimų instituto eksperimentų rezultatai rodo, kad reguliarus ir ilgalaikis tokio šokolado vartojimas teigiamai veikia žarnyno veiklą ir leidžia organizmui lengviau įsisavinti šokolade esančią kakavą.

Šveicarijoje mokslininkai tyrė, kokį poveikį juodasis šokoladas turi nuolat ir tik retsykiais vartojančių vyrų ir moterų medžiagų apykaitai. Paaiškėjo, kad žmonės, nuolat vartojantys juodąjį šokoladą, yra aktyvesni, atsparesni stresui, o jų žarnyno mikrofloraveikia geriau.

Tyrimo dalyviai buvo padalyti į dvi grupes: į tuos, kurie reguliariai valgo juodąjį šokoladą ir į tuos, kurie juodąjį šokoladą skanauja tik retkarčiais. Abiejų grupių dalyviai vieną savaitę laikėsi mitybos plano, kuriame buvo nurodyta kasdien suvartoti po 50 g (70% kakavos) juodojo šokolado.

Dalyvių, kurie nuolat vartojo šokoladą, šlapimo tyrimuose rasta daugiau specifinių polifenolio rūgščių. Tai įrodo, kad šokolade esančios naudingosios kakavos medžiagos gali turėtididesnį teigiamą poveikį jųsveikatai.

Geros žinios ne tik smaguriams

Pasak tyrimo vadovo Sunil Kochhar, darbo rezultatai, tiriant šokolado poveikį organizmui,rodo, kad vartojančiųjų šokoladąorganizmas lengviau įsisavina šokolade esančius naudingus kakavos junginius ir jų medžiagų apykaitagerokaispartesnė.

Šis atradimas svarbus ne tik šokolado, bet ir kitokio maisto, kuriame yra organizmo veiklą gerinančių junginių, gamintojams ir vartotojams. „Jei iki galo atskleistume ryšį tarp mitybos raciono pasirinkimo ir ilgalaikio jo poveikio organizmo veiklai, gerokai pažengtume į priekį,kurdamiindividualius maisto produktus, kurie padėtų spręsti su sveikata susijusias problemas“, – teigia Sunil Kochhar.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder