Sutikimą donoro kortelei gauti jau galima pildyti ir elektroniniu būdu

Sutikimą donoro kortelei gauti jau galima pildyti ir elektroniniu būdu

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad Teisės aktų registre paskelbta nauja asmens sutikimo ir nesutikimo tapti donoru tvarka: sutikimą po mirties tapti organų donoru galima pasirašyti ir elektroniniu būdu. Tai buvo patvirtinta Sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti per interneto svetainę www.transplantacija.lt. Šioje svetainėje rasite nuorodą „Pasirašyk internetu“. Norint pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti, reikės patvirtinti savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Sutikime esančius duomenis Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai registruos Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registre. Sutikimą užpildžiusiam žmogui bus išsiųsta donoro kortelė.

Kuriant naująjį Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymą, buvo atsižvelgta į daugelio žmonių pageidavimus, sudaryta galimybė sutikimą donorystei pasirašyti elektroniniu būdu. Elektroninė donoro kortelės pildymo sistema išbandyta ir jau veikia. Jei atsirastų nesklandumų, Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai kartu su sistemą kūrusia įmone „Atea“ pasirengę juos ištaisyti. Apie klaidą prašytume pranešti telefonu 8 5 279 60 96 arba parašyti Nacionaliniam transplantacijos biurui elektroniniu paštu [email protected] .

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder