Sveikatos sąlyga - harmonija

Sveikatos sąlyga - harmonija

Ne tik natūropatai, bet ir tradicinės medicinos atstovai šiandien viešai pripažįsta, jog žmogaus sveikata tik 10 proc. priklauso nuo medicinos paslaugų ir modernių technologijų. Kad ir kiek jų prikurtume, geros savijautos sąlyga lieka ta pati: sveikas, natūralus, harmoningas gyvenimas.

Išlikti sveikam lengviau nei gydytis įklimpus į ligą, todėl vis daugiau žmonių gręžiasi į holistinę mediciną, teigiančią, jog turime mokytis gyventi darnoje su gamta, su savimi ir kitais, neužsiteršti ne tik blogu maistu, bet ir blogomis mintimis bei poelgiais.

Natūralaus sveikatinimo specialistai sako: kad laiku išgirstume organizmo siunčiamą žinią apie pavojingą disharmoniją, kiekvienas turime išmokti jo klausytis ir suprasti, kas mums sakoma. Neišgydomos ligos atsiranda, kai ilgai savęs nesiklausome, nesuprantame kūno kalbos arba kai atkakliai gydome savo negalių simptomus, o ne priežastis.

Mūsų fizinių negalių ištakos - dvasinė nedarna, kurią sukelia neteisingos mintys. Nervinė, imuninė ir endokrininė sistemos veikia kartu: tai, ką mes galvojame, kuo tikime, pereina į fiziologines reakcijas.

Gera žinia ta, kad teisingas mintis galime rinktis sąmoningai. Tam mums ir duotas intelektas.

Trumpas testas pasitikrinti, ar jūsų gyvenime vyrauja harmonija. Paklauskite savęs:

Ar darbas man teikia pasitenkinimo?

Ar mano namuose saugu ir jauku?

Ar pritariu sau, palaikau save, kad ir kas įvyktų?

Ar linkiu laimės kitiems?

Svorio paradoksai

Kas atima iš mūsų laiką, kurį galėtume pabūti savimi, tyloje? Kas atima iš mūsų galimybę išgirsti save, savo jausmus, kūno pojūčius? Darbas, rūpesčiai, stresai, modernios technologijos... Kuo labiau pasitikime technologijomis, kuo toliau bėgame nuo savęs, tuo didesnę jaučiame vidinę tuštumą. Ją užpildyti vėl bandome dar daugiau dirbdami arba daugiau valgydami... Arba dar daugiau laiko skirdami technologijoms.

Kai tikruosius, natūralius savo poreikius pakeičiame trumpalaikiais mažiausiai pastangų reikalaujančiais užsiėmimais, galiausiai pasijaučiame menkaverčiai, pasiligoję ir... ieškome savo prastos savijautos priežasčių. Daugybė moterų tas priežastis įvardija kaip antsvorį. Ir tuomet pradeda kovoti. Nuožmiai, su neapykanta kovoti su organizmu kankindamos jį badu arba alindamos neracionaliomis treniruotėmis.

Tačiau profesionalūs gydytojai dietologai, psichologai ir holistinės medicinos atstovai sako: tai nepadės. Arba padės laikinai, o paskui atsilieps sveikatai. Ir siūlo sunkesnį, tačiau patikimą kelią: keisti gyvenimo būdą.

Jeigu per ilgai nesuvokiame, kad sveikata priklauso nuo mūsų minčių ir pastangų, jeigu teisinamės neturį laiko poilsiui, sportui, galiausiai esame priversti daug laiko praleisti poliklinikose ir ligoninėse...

"Neturiu laiko"

"Neturiu laiko" reiškia "nenoriu", o dar paprasčiau sakant - "tingiu". Tuo įsitikinęs Sporto klubo ir SPA "Eola" treneris Mindaugas Vilkas.

Tų, kurie sportuoja, įtikinėti sporto nauda nereikia, o štai likusieji nukerta: "Aš tam neturiu laiko". Kaip įtikinate tokius? Kaip motyvuojate? - klausiame trenerio.

O kaip įtikinti žmogų praustis? Kaip įtikinti jį šukuotis? Kaip įtikinti 100 kg sveriantį žmogų keisti gyvenimo būdą? Niekas jo neįtikins, jeigu jis pats nepasižiūrės į veidrodį. Sportas yra kūno, dvasios, sveikatos priežiūra. Mes, treneriai, padedame tiems, kurie jau turi motyvaciją keistis.

Ar į sporto klubą dažniau ateinama dėl kūno formų, ar dėl sveikatos? Kokios pagalbos tikimasi iš jūsų?

Šiuolaikinių sporto klubų lankytojai - tai ne tie raumenų augintojai, kurie kadaise rinkdavosi rūsiuose... - juokiasi. - Sporto centrai šiandien yra virtę sveikatingumo centrais, sveiko gyvenimo būdo mokyklomis, fizinės reabilitacijos vieta. Čia ateina žmonės atgauti sveikatos po traumų, taip pat ir dėl sveikatos profilaktikos. Greitas gyvenimo būdas, greitas maistas, tempas, sunkus protinis darbas, nuovargis, psichologinis išsekimas, - visa tai atsiliepia ne tik išvaizdai, bet ir bendrai savijautai.

Antsvoris taip pat nėra kažkokia galutinė "diagnozė", paskui jį eina virtinė sveikatos sutrikimų, dažniausiai susijusių su širdies-kraujotakos sistema, stuburu, psichologinėmis problemomis, pavyzdžiui, nemiga, nedarbingumu.

Žmonės sportuoti pradeda, nes nori rūpintis savo sveikata, siekti geresnės gyvenimo kokybės, išmokti ilsėtis, atsipalaiduoti. Dažnas iš atėjusiųjų iš pradžių būna sutrikęs, nežino netgi elementarių, mano akimis, sveiko gyvenimo, sveikos mitybos principų. Mes pirmiausiai įvertiname bendrą būklę, fizinį pajėgumą, pagal tai rekomenduojame ir užsiėmimų rūšį: aerobiką, kalanetiką, pilatesą ar jogą, nelygu kokia problema. Sudarome individualią fizinių pratimų programą, konsultuojame dėl mitybos.


Koks vyrauja amžius?

Dominuoja 25-40 metų žmonės. Gana jaunas kontingentas.

Kiek kartų per savaitę rekomenduojate apsilankyti sporto centre?

Pagal galimybes. Mažiausiai du kartus; tris keturis kartus - jei norima puikaus rezultato.

Sugrįžkime prie tinginystės... Jeigu žmogui skauda sprandą nuo sėdėjimo prie kompiuterio ir televizoriaus, kokius minimalius judesius jis turėtų atlikti savo labui?

Skauda todėl, kad dirbant kompiuteriu ilgą laiką būna įtempta viršutinė nugaros dalis, pečiai pakelti ir nustumti į priekį. Iš čia kyla problemos dėl 7 kaklo slankstelio. Reikia kuo dažniau (bent kas valandą) atsiplėšti nuo ekrano ir pakeisti kūno padėtį: sunerti ir virš galvos iškelti rankas, įtempti ir atpalaiduoti kaklo raumenis, išriesti nugarą.

Pasakykite tris būtinus kasrytinės mankštos pratimus.

Pasimankštinti būtina kiekvieną mielą rytą bent 10 minučių atsidarius langą. Būtini tempimo pratimai - nugarai, visoms raumenų grupėms pamankštinti. Taip pat reiktų atlikti pratimus pilvo presui.

Kas nenaudojama - nusilpsta

"Gamtoje galioja dėsnis: kas nenaudojama, tas ilgainiui nusilpsta, - sako gydytojas osteopatas Andrius Stasiulis, Reabilitacijos centro "Ostemeda" vadovas, biomechanikos ir dinaminės anatomijos, masažo ir manualinės terapijos lektorius. - Jeigu žmogus daugybę metų kasdien po 8 valandas išsėdi viena poza, o po darbo atlieka tik kelis stereotipinius judesius, natūralu, kad nenaudojami raumenys nusilpsta."

Kartais jų nebegali atgaivinti nei slidinėjimas kalnuose kartą ar du per metus, nei lankymasis sporto klubuose. Jie paprasčiausiai "nebeveikia". Dėl to atsiranda chroniškas diskomfortas nugaroje, įvairūs skausmai, žmogus sako: "Stuburas nebelaiko" ir ima gerti cheminius preparatus nuo stuburo problemų.

Nusilpę raumenys ne tik neleidžia tinkamai judėti kūnui, bet ir apsunkina vidaus organų darbą - širdies, žarnyno, kvėpavimo sistemos...

"Tokie sutrikimai, kuriuos galima apčiuopti pačioje jų pasireiškimo pradžioje, nieko nedarant gresia rimtesnėmis bėdomis - osteochondroze, radikulitu, disko išvarža, kraujotakos sutrikimu... Todėl ir prieš vykstant slidinėti, ir pradedant intensyviai sportuoti, ir profilaktikos tikslais gydytojas rekomenduoja pirmiausiai atlikti raumenų būklės elektrotyrimus", - patarė gydytojas.

Ergoterapeutų atliekamos raumenų tyrimo procedūros metu yra stebima raumenų reakcija į elektros impulsus ir diagnozuojama jų būklė. Jei aptinkama sutrikimų - praverčia raumenų elektrostimuliacija. Ji veikia pažeistus nervus ir raumenis, vidaus organus. "Tai išsigelbėjimas tiems, kurie kenčia stiprius skausmus ir todėl negali atlikti kokio nors judesio, stiprinančio raumenis", - sakė pokalbininkas.

Užčiuopti neatitikimą

"Savo rankose turime viską, ko reikia atrasti ligos šaltinius, pašalinti sutrikimo priežastis ir užkirsti kelią ligoms", - tvirtina gydytojas A. Stasiulis.

Aptikti sveikos energijos trūkumą organizme, potencialias jo problemas padeda osteopatija (diagnostika ir gydymas rankomis).

"Gydytojų osteopatų rankos taip išlavintos, kad gali užčiuopti menkiausią normos neatitikimą. Dažnai būna, kad nuo kokios nors traumos (pavyzdžiui, stipraus galvos krestelėjimo avarijos metu) iki jos pasekmių pasireiškimo prabėga penkeri ar net dešimt metų. Per tiek laiko bėda būna toli pažengusi. Todėl neverta laukti, verčiau pasitikrinti profilaktiškai", - sakė specialistas.

Osteopatija ypač tinka tiems, kurie daug laiko praleidžia nepatogiose padėtyse (pvz. prie kompiuterio, automobilyje), nėščioms moterims, po gimdymo, taip pat problemų turintiems sportininkams.

Anot A. Stasiulio, šis gydymo būdas veiksmingas ir daug įtampos patiriantiems žmonėms. "Dėl nuolatinės įtampos, streso išsiskiria adrenalinas, o dėl jo susitraukia raumenys. Ilgai trunkanti raumenų įtampa priveda prie kraujotakos ir medžiagų apykaitos sutrikimų, todėl žmogus skundžiasi nuolatiniais galvos ir nugaros skausmais, sutrikusiu miegu, virškinimu ar širdies veikla", - pasakojo gydytojas.

Gyvendami režimu "non-stop", nerasdami laiko poilsiui, galiausiai prarandame gebėjimą atsipalaiduoti net ir labai to norėdami. "Puiki mokykla atsipalaiduoti - gydomasis jūros druskų kambarys. Čia galite pabūti su savimi. Asociacijos su jūra, atostogomis teigiamai veikia ir psichiką, ir kūno funkcijas", - patarė pokalbininkas.

ĮTAMPA. "Ilgai trunkanti raumenų įtampa priveda prie kraujotakos ir medžiagų apykaitos sutrikimų, todėl žmogus skundžiasi nuolatiniais galvos ir nugaros skausmais, sutrikusiu miegu, virškinimu ar širdies veikla", - sakė gydytojas Andrius Stasiulis.

Iš kur dygsta anstvoris?

Natūraliosios medicinos atstovai, Rytų sveikatos tradicijų šalininkai, tarp kurių - ajurvedos gydytojai, jogos praktikai, įsitikinę, jog antsvorio priežasčių reikia ieškoti ne tik kūne, bet ir sieloje.

Anstvorio augimo dažnai negalime sustabdyti ne tik dėl judėjimo trūkumo, netinkamos mitybos, bet ir dėl pasąmonėje saugomų vaikystėje įdiegtų arba pačių įsikalbėtų netinkamų nuostatų.

Aš esu geras tik tada, kai viską padarau tobulai.
Aš esu geras tik tada, kai esu pirmas.
Aš esu geras tik tada, kai man sekasi.
Aš esu geras tik tada, kai žinau.
Aš esu geras tik tada, kai mano elgesys tobulai atitinka visuomenės (arba religijos) normas.
Aš esu geras tik tada, kai kontroliuoju situaciją.
Aš esu geras tik tada, kai visus suprantu ir palaikau.
... ir t. t.

Tokius ir panašius nerealius reikalavimus skelbiantis mūsų vidinis balsas ilgainiui sukelia psichoemocinių bei somatinių sutrikimų. Todėl psichologai pirmiausiai pataria mokytis priimti ir mylėti save tokį, koks esi - o į tai palankiai sureaguos ir kūnas.

Daugelis bulvarinių dietų mėgėjų, paklausti, kodėl renkasi būtent tokį kelią, pasakytų: todėl, kad dieta "degina kalorijas", mes tampame gražūs ir... mylimi. Tuo tarpu specialistai akcentuoja, jog norint sureguliuoti svorį pirmiau būti išsilaisvinti nuo psichinės įtampos, atpalaiduoti raumenų spazmus, teigiamai stimuliuoti endokrininę sistemą, gerinti medžiagų apykaitą, virškinimo ir šalinimo sistemos veiklą, psichoemocinę būklę...

Fizinė veikla skatina serotonino (geros nuotaikos hormono) išsiskyrimą, leidžia pailsėti protui, o individualiai rekomenduota mityba saugo organizmą nuo medžiagų, kurių jis netoleruoja.

"Pirmiausiai siūlyčiau išsiaiškinti, kokių maisto produktų netoleruoja būtent jūsų organizmas, į ką jis reaguoja nepalankiai, o ne pasitikėti bet kuria pasitaikiusi dieta ir imtis represijų prieš savo kūną, - patarė gydytojas A. Stasiulis. - Atlikti maisto netoleravimo tyrimą labai svarbu ne tik dėl svorio sureguliavimo, bet ir dėl bendro organizmo tonuso, taip pat norint atsikratyti pilvo pūtimo, pykinimo, vidurių užkietėjimo ar viduriavimo, silpnumo."

Pasak gydytojo, netinkama mityba gali skatinti ir odos problemas, slogą, sinusitą, taip pat migreną, nerimą, hiperaktyvumą etc.

Kita vertus, net ir tinkamai maitinantis, svoris gali nekristi. "Dažnai žmonės nepastebi, kad sureguliavus mitybą ir tinkamai sportuojant, keičiasi jų kūno apimtys, o svoris "pereina" iš riebalų į raumenis..." - sakė specialistas.

Dėlės: gyvenimo energija, kuria naudojosi faraonai

"Natūralios medicinos pagrindų mus moko pati gamta, - įsitikinęs kineziterapeutas, natūropatas, Natūralaus sveikatinimo centro "Naturmed" vadovas Rimantas Petravičius. - Pirmiausiai gamta mus skatina sąmoningai rinktis sveiką gyvenseną ir gyvenimo darną: balansą tarp fizinės, psichinės ir dvasinės jo raiškos. O šiai darnai sutrikus - natūralias jos atkūrimo priemones."

Vienai iš tokių priemonių yra jau daugiau nei 3000 metų. Kinijoje ji pripažinta nacionaliniu gydymo metodu. Tai dėlių terapija.

"Gydomoji dėlių galia nuo seno naudojama daugelio gydytojų įvairiose pasaulio šalyse. Jomis buvo gydyti ir Egipto faraonai. Dėlės minimos Korane ir Biblijoje. Dėlę savo rankoje laiko ir ajurvedos Dievas..." - jam antrina kolegė hirudologė Irina Karpova.

O ką apie tai sako mokslas? - teiraujamės natūralaus sveikatinimo specialistų.

Pirmuosius mokslinius darbus apie dėles parašė Hipokratas, Galenas, Avicena. Hirudoterapiją (taip vadinamas gydymas dėlėmis. - Aut.past.) įvairiems negalavimams gydyti naudojo ir žymūs Rusijos gydytojai Pirogovas, Mudrovas, Zacharinas.

Preparatai, kuriuos žmogus perka vaistinėje, ne vienerius metus buvo bandyti kliniškai. Kaip yra su dėlėmis?

Klinikiniai tyrimai dėlės savybėms ištirti vyko tūkstantmečius. Šiandien, mokslinės medicinos, specializuotos medicininės įrangos ir superšiuolaikinių farmacinių preparatų klestėjimo metu, žmonija vėl sugrįžta prie šios dar iš senovės žinomos gydymo priemonės, kuri turėjo likti praeityje, tačiau išliko šiame civilizuotame pasaulyje.

Rusijoje, Vokietijoje ir keletame kitų šalių dirba šiuolaikinės laboratorijos, kurios tiria dėlės kaip gydymo ir jauninimo priemonės veiksmingumą. Yra išsaugoti ir toliau plečiasi biofabrikai, kur yra auginami šie išskirtiniai "gydytojai". Medicininės dėlės naudojamos ir didelėse klinikose, ir kosmetologijos kabinetuose, ir sveikatinimo centruose.

Dėlių terapija liko populiari dėl išskirtinio poveikio žmogaus organizmui. Dabar jau tiksliai žinoma, kad dėlių liaukų sekrecija turi ne tik hirudino, kuris veikia kraujo krešėjimą; ji pasižymi visu veikliųjų medžiagų kompleksu. Iš jų 20 (labiausiai ištirtų) teigiamai veikia visą žmogaus organizmą: aktyvina imunines ląsteles, mažina kraujo klampumą, šalina kraujagyslių spazmus. Vyksta procesai, kurie leidžia mobilizuoti didžiulius organizmo rezervus. Tai padeda esant galvos skausmams, hipertonijai, hemorojui, tromboflebitui, virškinimo sistemos problemoms, nevaisingumui, vyrų ir moterų lytinių organų ligoms, impotencijai, glaukomai, odos ligoms, radikulitui, netgi diabetui, bronchinei astmai ir celiulitui, po operacijos, įskaitant ir kosmetines. Tinka tiek ligų profilaktikai, tiek simptomams šalinti.

Suderinus dėlių, vaistažolių ir masažų gydomąsias savybes, jau po pirmųjų seansų pajusite rezultatą: susigrąžintą sielos ir kūno harmoniją.

Kam dėlės nerekomenduotinos?

Dėlių negalima dėtis esant hemofilijai, blogam kraujo krešėjimui, sunkiai anemijai.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder