Tūkstančius vėžinių susirgimų lemia antsvoris ir nutukimas, atskleidė tyrimas

Tūkstančius vėžinių susirgimų lemia antsvoris ir nutukimas, atskleidė tyrimas

Apie 12 tūkst. vėžinių susirgimų kasmet lemia antsvoris ir nutukimas, rodo medicinos žurnale "The Lancet" publikuojamo tyrimo duomenys.

Mokslininkai, taip pat Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos (LSKA) prezidentas Aurimas Mačiukas tikisi, jog didžiausias kada nors atliktas tokio tipo tyrimas ir gauti rezultatai paskatins politikus, medikus ir sveikatos specialistus daugiau dėmesio skirti sparčiai didėjančiai nutukimo problemai.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 5,24 mln. vyresnių nei 16 metų amžiaus asmenų, parodė, kad iš 22 labiausiai paplitusių vėžio formų 17 buvo susijusios su antsvoriu.

Paaiškėjo, kad ypač stipri antsvorio ir gimdos vėžio sąsaja - antsvoris nulėmė 41 proc. gimdos vėžio atvejų. Antsvoris, kaip pagrindinė ligos priežastis, taip pat įvardintas 10 ir daugiau procentų šlapimo pūslės, inkstų, kepenų bei storosios žarnos vėžio atvejų.

2010 metais atliktas suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos tyrimas parodė, kad pagal antsvorį turinčių ir nutukusių žmonių skaičių Lietuva yra penkta Europoje.

Ypač sparčiai daugėja antsvorį turinčių vyrų, pastarųjų Lietuvoje jau daugiau nei pusė (60 proc.), antsvorio problema kankina kas antrą šalies moterį. Nutukusių žmonių taip pat daugėja - ši liga fiksuojama apie 20 proc. gyventojų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder