Veryga skelbia apie pirmą sutartį dėl vakcinų nuo COVID-19
Veryga skelbia apie pirmą sutartį dėl vakcinų nuo COVID-19

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga asmeninėje „Facebook“ paskyroje pasidalino žinia, kad ketvirtadienį Europos Komisija (EK) sudarė sutartį su farmacijos kompanija „AstraZeneca“ dėl vakcinų nuo koronaviruso įsigijimo. Pagal šią sutartį Lietuvai turėtų būti skirta 1,8 mln. vakcinos dozių nuo COVID-19.

„Pagaliau! Sudaryta pirmoji sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) įsigijimo! Tokią sutartį vakar, sudarė Europos Komisija su farmacijos milžine „AstraZeneca“. Lietuva dalyvauja šiame susitarime ir sulauks vakcinos nuo šio klastingo viruso, jei tik šios vakcinos klinikiniai tyrimai bus sėkmingi ir kai tik ji bus pagaminta“, – rašo sveikatos apsaugos ministras.

Pasak A. Verygos, apskritai Europa iš šios farmacijos milžinės ketina įsigyti 300 mln. vakcinos dozių, o vėliau, esant galimybei, planuojama įsigyti dar 100 mln. dozių. Įsigytos vakcinos bus paskirstytos proporcingai ES valstybėms narėms pagal jų gyventojų skaičių.

Ministras taip pat informuoja, kad EK toliau tęsia derybas bei siekia panašaus susitarimo ir su kitais vakcinų gamintojais, o sutartis su kompanijomis „Sanofi-GSK“, „Johnson & Johnson“, „CureVac“ ir „Moderna“ numatoma pasirašyti artimiausiu metu.

„Šios vakcinos įsigijimas – vienas svarbiausių veiksnių, kuris padės realiai užkardyti jo plitimą! Džiugu, kad esame tarp valstybių, kurios vienos pirmųjų gaus vakciną ir galės apsaugoti savo žmonių sveikatą. Akivaizdu, kad vasaros pradžioje startavusios Europos Komisijos derybos su farmacijos kompanijomis davė apčiuopiamų rezultatų. Tad dabar lieka sulaukti, kol ji bus pagaminta ir pasieks mūsų šalį!“, - rašo A. Veryga.

LRT.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pareiškusi norą įsigyti 2 mln. vakcinos nuo COVID-19 vienetų. Toks kiekis leistų paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų. Būtent tiek reikia paskiepyti žmonių, kad susidarytų kolektyvinis imunitetas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder