XXI amžiaus liga - pervargimas

XXI amžiaus liga - pervargimas

Ar mokame dirbti ir ilsėtis? „The New York Times" dienraštyje teigiama, kad apklausus 72 - jų įmonių vadovus, beveik visiems nustatyti vadinamieji perdegimo požymiai. Tų darbuotojų, kurie turi galimybę pailsėti kas 90 minučių, koncentracija ir dėmesys darbe gerokai aukštesni, nei tų, kurie gali pailsėti tik kartą.

Vilniaus universiteto dėstytojas, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis „Žinių radijo" laidoje „Aktualioji valanda“ teigė su perdegimo požymiais susiduriantis labai dažnai: „Daugelis žmonių, ypač verslininkų, nebūtinai labai jaunų, net didžiuojasi, kad neturėjo atostogų dešimtmečiais. Net kalbos nėra, kad jie ilsėtųsi savaitgaliais. O yra įrodyta, kad „įeiti" į atostogas reikia mažiausiai trijų dienų, tiek pat reikia ir „išeiti“ iš atostogų, sugrįžtant į darbą. O tai reiškia, kad jeigu žmogus pasiima savaitę atostogų, jis ilsisi tik vieną dieną. Perdegimo sindromas yra labai dažnas kai kuriose specifinėse profesijose. Tai ir medikai, ir teisėjai, kitų profesijų žmonės".

Perdegimas, anot pašnekovo, pasireiškia tuo, kad žmonės praranda darbo prasmę, nustoja jausti malonumą dirbdami.

„Taip pat genda santykiai su artimiausiais. Galiausiai susergama vadinamaisiais psichosomatiniais susirgimais – hipertonine širdies liga, išemine širdies liga, cukralige ir daugybe kitų. Pervargimas yra liga. Nuovargis tai toks dalykas, nuo kurio galima pailsėti. Pervargimą jau reikia gydyti", – sakė E. Laurinaitis.

Laida „Aktualioji valanda“ transliuojama kiekvieną darbo dieną 17.05 val.


Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder