Aistra, skonis, balsas ir ledas pagal LNK

Aistra, skonis, balsas ir ledas pagal LNK

LNK programų direktorius Aivaras Prancūzevičius ir jo komanda per vasarą sustrategavo, kaip linksmins ir informuos žiūrovus naujajame sezone. Jis pažada, kad ir šiemet netrūks aistrų, virs kovos, o iš ekrano šypsosis jau pamilti ir dar nematyti veidai. Apie LNK sezono naujienas jis pasakoja „Laisvalaikiui“.

- LNK naujojo sezono šūkis - „Aistra nugalėti“. Ko gali tikėtis žiūrovai?

- Taip, mes tęsiame savo aistringą serialą, prasidėjusį prieš metus. Per tą laiką LNK tapo žiūrimiausiu kanalu Lietuvoje ir pergalingai baigė televizijos sezoną. Kanalas laimi ir šiais kalendoriniais metais padidindamas auditorijos dalį nuo 15,8 iki 16,8. Dirbame sunkiai, kad ši padėtis nesikeistų.

- Kokias jau pamėgtas laidas žiūrovai vėl išvys rudenį?

- Žiūrovai išvys neprilygstamos pokalbių šou ir publicistikos virtuozės Rūtos Mikelkevičiūtės kūrybinės artelės kuriamas laidas - „Valandą su Rūta“, „Nuo... Iki...“, infošou maestro Sauliaus Bartkaus prodiuserių kompanijos projektus - KK2 ir „KK2 penktadienį“, jau debiutavusią, atsinaujinusią ir pastebimai sustiprėjusią „Kriminalinę Lietuvą“, laimingai „išdžiovintą“ serialą „Namai, kur širdis“ bei visą puokštę laidų ir laidelių, kuriomis tradiciškai džiuginame savo žiūrovus.

- Kokios LNK sezono naujienos?

- Sezono turinio leitmotyvu šalia „Aistros nugalėti“ tapo tokios jutiminės stichijos kaip balsas, skonis ir ledas. Balsas - nes rodysime inovatyvųjį „Lietuvos balsą“; skonis - nes bus patirta daug skanių minučių prie televizoriaus stebint šiuo metu pasaulyje labiausiai graibstomą, tik pavasarį JAV debiutavusio formato „The Taste“ („Skonis“) lietuvišką versiją; ledas - nes versime Lietuvą čiuožti pagal „Dancing on Ice“ taisykles. Suvokiame savo edukacinę funkciją šiame permainingame pasaulyje, todėl turėsime laidą tėvams apie vaikus „Padėkime augti“. Bus tikrai daug staigmenų.

- Kokias ryškiausias žvaigždes pamatysime LNK eteryje?

- LNK tradiciškai dirba patys geriausi vedėjai, teisėjai, laidų dalyviai. Šalia kanalo emblemos Rūtos Mikelkevičiūtės ir jos ilgametės kompanionės Giedrės Talmantienės matysime pas mus grįžusią gražuolę Ingą Jankauskaitę, Ugnę Skonsmanaitę, Katažyną Nemycko, Ingą Valinskienę ir dar visą būrį prašmatnių moterų, kurioms asistuos neeiliniai partneriai Andrius Butkus, Rolandas Vilkončius, Donatas Montvydas, Gintaras Deksnys.

- Kaip atrenkate filmus, kuriuos LNK eteryje išvysta kino gerbėjai?

- Pagal jų galimybes sutraukti kuo didesnį būrį žiūrovų. Esame komercinė televizija, todėl, išskyrus „Snobo kino“ rubriką, filmo „festivalinė“ vertė atlieka antraeilį vaidmenį. Daug svarbesnis kriterijus - potencialūs reitingai.

- Ar naujame sezone bus daug „Oskarų“ laimėtojų?

- 12 „Oskarų“ laimėjo vien 3 įspūdingi filmai: 4 „Oskaro“ statulėlių laimėtoja „Pradžia“ su Leonardu Dikaprijumi (Leonardo Di Caprio), Mišelio Hazanavičiaus (Michel Hazanavicius) „Artistas“, gavęs 5 „Oskarus“, bei 3 „Oskarų“ laureatas „Socialinis tinklalapis“. Galime puikuotis ir didelių biudžetų bei pajamų filmais – dviem Hario Poterio televizijos premjeromis, „Pagirios Las Vegase“, „Titanų dvikova“ ir „Druska“ su Andželina Džoli (Angelina Jolie). Žiūrovai matys daug puikių melodramų, tokių kaip „Valgyk, melskis, mylėk“ su Džulija Roberts (Julia Roberts), trilerių „Pagalbos šauksmas“ ar nuotykinių komedijų – lietuviškai dubliuotą „Medžioklės sezonas 2“, „Katės ir šunys 2: kačių kerštas“, „Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša“, „Alvinas ir Burundukai 3“.

- O ką pasiūlysite serialų gerbėjams?

- Išskirčiau turkiškus serialus. Po fenomenalios „1001 nakties“ sėkmės tapome nepavejamais lyderiais šiokiadieniais nuo 15 iki 17 val. Neseniai pradėjome rodyti melodramą „Uždrausta meilė“, o naujajame sezone laukia savaitgaliais rodomas „Didingasis amžius“. Taip pat rodysime lenkišką „Komisaro Rekso“ versiją – „Komisarą Aleksą“. Transliuosime ir daug populiarių JAV serialų: „Alkatrasas“, mistinį trilerį „Juodasis sąrašas“, „Mafijos daktarė“ ir dar daug kitų premjerų, tarp kurių - ir šeštasis „Mentalisto“ sezonas.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje komercinė televizija rodys olimpiados transliaciją.

- Dovanosite didžiausią šventę sporto sirgaliams?

- Patikslinsiu – nusirinkome tik rožytes nuo torto – rodysime tik žiemos olimpiados atidarymą ir uždarymą. Būtent šios olimpiados dalys pritraukia ne tik sporto gerbėjus, bet ir labai plačią žiūrovų auditoriją, norinčią pamatyti įdomų reginį, kuriam prabanga niekas neprilygsta. Olimpiadų atidarymus ir uždarymus dažniausiai kuria labiausiai vertinami specialistai – režisieriai, prodiuseriai, šviesų meistrai ir kiti. Šiuos renginius puošia pačios didžiausios muzikos žvaigždės ir žinomiausios asmenybės.


- Kas šį sezoną savo patirtimi dalysis su „Lietuvos balso“ dalyviais?

- Donatas Montvydas, Inga ir Arūnas Valinskai, Merūnas, Katažyna. Palyginti su pirmu „Lietuvos balsu“, šie teisėjai yra daug iškalbingesni ir labiau motyvuoti. Virs nesuvaidinta, tikra ir nuožmi kova dėl perspektyviausių pretendentų tapti geriausiu Lietuvos balsu, taigi labiau išryškės varžybų elementas, kurio trūko pirmajame „Lietuvos balse“. Projekto dalyviai, prodiuserių teigimu, gerokai talentingesni nei pernai. Mes visi išmokome pamokas, padarėme išvadas ir energingai važiuojame į priekį.

- Kaip kilo idėja kurti dokumentinę dramą „K11: komisarai tiria“?

- Idėja kilo paprastai - apžvelgiant vokiškus ir lenkiškus televizijos programų tinklelius. Logika ūkiška: jei šalyse, kur gyvena panašiai kaip mes mąstantys žmonės, laida pelno aukščiausius rodiklius ir rodoma daugiau nei dešimt metų, o pasirodo apie 1500 dalių, vadinasi, žiūrimumo testas jau atliktas. Belieka nusipirkti formatą, atlikti namų darbus ir gerai pagaminti laidą.

- Ar bus atskleisti nusikaltimų tyrimo užkulisiai? Ar projekte darbuosis tikri komisarai?

- Taip, mūsų komisarai stengsis atskleisti visus nusikaltimų užkulisius, ir visi komisarai, išskyrus vieną, yra tikrų tikriausi. Tas vienas - aktorius Šarūnas Datenis - reikalingas tam, kad galiotų priežodis „nėra taisyklių be išimčių“. Komisarai stebėtinai gerai vaidina, tiksliau, ne vaidina, o yra įsijautę. Net nesitikėjome, kad bus taip natūralu.

- Eteryje pasirodys pasisekimo užsienyje sulaukęs „Skonis“. Ką pamatysime šioje laidoje?

- Laidoje patirsime kulinarinį katarsį, išvysime labai netikėtą teisėjų sudėtį, pribloškiančios kokybės studijos dekoracijas ir vaizdą.

Šis projektas nuo kitų skiriasi tuo, kad dauguma kulinarinių laidų yra vieno virėjo saviraiška virtuvėje arba keliaujant ir plepant su kokiu nors garsiu žmogumi, o kartais ir be pašnekovo. Šios laidos tinkamos rodyti savaitgalio rytais. Retesni realybės šou arba laidos, kuriose keli virtuvės meistrai varžosi, kuris iškeps skanesnį kotletą ar tinkamiau parinks garnyrą. O „Skonis“ yra išskirtinis kulinarinis šou, skirtas rodyti geriausiu laiku. Pabrėžiu, tai ne „laida“, o šou, kuriame verda tikros aistros, dėl vieno vienintelio šaukšto, kuriame turi tilpti visas skonio mikrokosmosas.

- Kodėl kulinarinio šou vedėju tapo šokėjas Andrius Butkus?

- Andrius Butkus jau kelintą sezoną yra ne tik šokėjas, bet ir geras televizijos vedėjas. Andrių šiuo atveju pasirinko prodiuseris – jam reikėjo plastiško, atsipalaidavusio, laisvai bendraujančio ir gerai improvizuojančio vedėjo. Visas šias savybes įkūnija būtent Andrius.

- Įprastų šokių projektų LNK nebebus, tačiau šokėjai batelius iškeis į pačiūžas ir visos aistros persikels ant ledo. Ką galime tikėtis išvysti nauju amplua?

- Kol kas pačiūžas tik matuojamės, iki kraujo nutrintų pūslių neskaičiuojame, bet garsių, į čiuožėjo amplua įsijausiančių žmonių tikrai bus.

- Ar ledo šokių projekte pasirodys ne vienus metus tokiuose projektuose čiuožę Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas? Galbūt jie taps naujojo projekto teisėjais?

- Tikimės. Tiesa, po kitos televizijos eteryje prieš kelerius metus patirto analogiško projekto fiasko savo vardais rizikuoti niekas nenori, bet mes garantuojame, kad fiasko nepatirsime.

- Ar sekate konkurentų darbą? Pats žiūrite jų laidas, o gal turite pagalbininkų, kurie informuoja apie pasikeitimus kitose Lietuvos televizijose?

- Meluoja kolegos, kurie sako, kad jiems visiškai neįdomu, ką daro kiti. Bet meluočiau ir aš pats, sakydamas, kad žiūriu viską. Ne, ne viską. Kai prasideda kokie nors nauji projektai, visuomet pasižiūriu vieną dvi laidas, - to paprastai pakanka, kad susidarytum įspūdį apie produkto potencialą.

- Kokius užsienio kanalus žiūrite? Kuris jų mėgstamiausias?

- Dažniausiai žiūriu užsieninius sporto ir žinių kanalus.

- Kurį užsienio kanalą galėtumėte pavadinti sektinu pavyzdžiu?

- Prancūzų TF1.

- Ar televizoriaus žiūrėjimas jums yra atsipalaidavimas, ar nuolat kritiškai vertinate ir stebite, kas vyksta eteryje?

- Ne, deja, televizoriaus žiūrėjimas jau seniai nėra atsipalaidavimas. Vis pagaunu save skaičiuojant sąmatas ir laidų biudžetus.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Sidebar placeholder