Džiugas Siaurusaitis nekenčia apskritų arkų
Džiugas Siaurusaitis nekenčia apskritų arkų

Neseniai TV3 televizijos eteryje pradėta rodyti interjero pokyčių laida „Laikas keistis“. Laidos herojai entuziastingai leidžiasi į naujovių paieškas, keičia interjerus, ieško kitokių sprendimų, o laidos vedėjas Džiugas Siaurusaitis sako, kad neretai būna nustebintas žmonių pageidavimų.

Dž. Siaurusaitis pasakoja, kad kartais įėjus į laidos herojų namus, atrodo, jog ten esanti aplinka yra ideali ir nėra ką keisti, bet žmonės gyvena tokio paties interjero būste ir dešimt, ir penkiolika metų, tad jis pradeda varginti. „Žmonės nori keisti ir gana naujus namus, tik keletas buvo sovietinių Nikitos Chruščiovo laikų interjerų su senomis sekcijomis ir sulankstomais stalais. Aš juos suprantu, tokį būstą ir pats norėčiau pakeisti, jeigu tokiame gyvenčiau“, - atvirauja laidos vedėjas.

„Žmonėms, kurie kreipiasi į laidą, trūksta idėjų“, - mano Dž. Siaurusaitis. Laidos metu su dizainere pasikonsultavę žmonės gali atrasti tai, apie ką niekada net negalvojo, kad tai galėtų būti pritaikyta jų namams. Interjero keitimas - tai pirmiausia konsultacijos su dizaineriais. Dizaineriai, atsižvelgdami į būsto gyventojų norus, jiems pataria, kartais pakritikuoja ar pagiria, tačiau galutinis žodis priklauso būsto gyventojams.

Dalyviai nusimano apie interjero stilius. Dž. Siaurusaitis sako, kad dalyviai kartais nurodo, ko norėtų - tarkim, klasikinį interjero stilių keičia skandinavišku. Dizaineriai neprimeta savo nuomonės, nekuria modernaus interjero, jeigu laidos dalyvis pageidauja Provanso (Prancūzijos kaimo) stiliaus interjero.

Vedėjas, paklaustas, kas jam pačiam svarbu jo namų aplinkoje, nedvejodamas atsako:

„Man svarbi erdvė, nes nesinori jaustis užspaustam dėžutėje. Manau, penkiasdešimt kvadratinių metrų yra plotas, kuriame galima jaustis laisvai. Labai nemėgstu visokių pertvarų, padalijimų, koridorių, man patinka atviri plotai su arkomis, bet ne apskritomis, nes tokių nekenčiu. Man nepatinka spintelės, įtraukiami stalai, stumdomosios durys ir visokios nedidelės patalpėlės“.

Pakeisti interjerą kainuoja brangiai, tačiau be laidos pagalbos tai kainuotų dar brangiau, netgi tokia smulkmena kaip elektros jungtukas arba lizdas kainuoja trisdešimt arba penkiasdešimt litų. O jeigu žmogus gyvena name, tai ten tų jungtukų dešimtys, vien tam reikia nemažai išlaidų. Panašiai yra ir norint perdažyti kambario sienas, o dar brangiau kainuoja pakeisti grindis ar sujungti virtuvę su svetaine.

Laidos metu atnaujinamos svetainės. Jos pasirinktos ne veltui, sako Dž. Siaurusaitis: „Tai yra erdvė, kurią galima kitaip interpretuoti. Vieni mėgsta ilsėtis japoniškai, tokiems žmonėms tereikia pagalvėlių ant grindų, minkštos dangos ir staliuko, kiti mėgsta didelius klasikinius fotelius. Svetainėje yra daugiausia vietos pasireikšti ir dizaineriams, ir laidos dalyviams. O ką pakeisi, pavyzdžiui, virtuvėje - rankenėlė bus raityta ar ne, nėra didelio skirtumo, vis tiek bus ta pati spintelė“.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder