Slapta nufilmuoti kadrai demaskavo masinę prekybą nelegaliais vaistais Lietuvoje

Slapta nufilmuoti kadrai demaskavo masinę prekybą nelegaliais vaistais Lietuvoje

Neįtikėtina – Lietuvos turgavietėse masiškai pardavinėjami nelegalūs vaistai. Jau šįvakar TV3 eteryje bus paviešinti slapta nufilmuoti kadrai, atskleidžiantys infošou „Be komentarų“ kūrybinės grupės atlikto žurnalistinio tyrimo išvadas. Visiems aktualus reportažas TV3 eteryje antradienio vakarą 20.30 val.

 „Be komentarų“ slaptoji kamera nufilmavo turgaus prekeivius, iš po prekystalio žmonėms pardavinėjančius pigius, tinkamai nepaženklintus, instrukcijos neturinčius vaistus iš Rusijos, Baltarusijos ir net Indijos.

 Pirmasis eksperimentas vyko vienoje iš Vilniaus turgaviečių. Žurnalistė, apsimetusi skrandžio skausmus kenčiančia pirkėja, iš turgaus prekeivių neišgirdo jokių įspėjimų apie nelegalių vaistų pavojus sveikatai. Atvirkščiai – pardavėjai tikino, kad vaistai – efektyvūs ir saugūs: „Patikėkite, tokių gerų vaistų ir dar už tokią mažą kainą vaistinėse tikrai nerasite.“

 „Girdėjau, kad turgavietėse pardavinėjami nelegalūs vaistai. Aišku, kad jei perkate vaistus iš močiutės turguje, – labai rizikuojate, tačiau tai yra policijos, o ne mūsų reikalas“, – dėstys neprisiimdamas atsakomybės Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gintautas Barcys.

 „Be komentarų“ kūrybinė grupė pati ėmėsi iniciatyvos užkirsti kelią nelegalių vaistų prekybai –parašė pareiškimą policijai dėl neteisėtų vaistų pardavinėjimo turgavietėse, o įsigytus vaistus ištirti nuvežė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Vaistų saugumo ir informacijos skyriui.

 Kokie bus laboratorinio nelegalių vaistų tyrimo rezultatai? Išskirtinis reportažas – jau šįvakar 20.30 val. sensacingiausiame infošou Lietuvoje „Be komentarų“ tik per TV3.

Sidebar placeholder