Tarptautinių TV projektų ekspertas: „Lietuviai savyje turi daug jėgos“

Tarptautinių TV projektų ekspertas: „Lietuviai savyje turi daug jėgos“

Nors kokybiškiausio muzikinio projekto šalyje „Lietuvos balsas“ antrojo sezono premjera LNK eteryje dar tik rudenį, tarptautinė komanda intensyviai ruošiasi šou startui. Praėjusią savaitę Vilniuje viešėjusi projekto atrankų komisija iš užsienio vertino, kam netrukus bus išsiųsti kvietimai į kitą „Lietuvos balso“ etapą – akląsias perklausas.

Mauritzas Brietas, užsienio TV projektų konsultantas, atstovaujantis projekto „The Voice of...“ formato kūrėjus „Talpa Distribution B.V“ žada, kad šiemet ir vėl bus mestos visos pajėgos paties pačiausio balso paieškai Lietuvoje. „Jūs esate pirmieji iš Baltijos šalių, sėkmingai įgyvendinę projektą. Galiu patikinti, kad esate linksniuojami tarp geriausiųjų“, – gražių žodžių mūsų šaliai negaili ekspertas, „The Voice of...“ šou įgyvendinimą kuruojantis Rusijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Albanijoje ir Lietuvoje.

M. Brietas atsakingas už tai, kad „Lietuvos balsas“ šalyje būtų suorganizuotas be priekaištų. Prodiuseris įvardija ir dar vieną savo funkciją: „Lietuvius turiu įkvėpti sukurti uždegantį šou.“ Paklausas, kokį įspūdį paliko debiutinis projekto sezonas, konsultantas išskiria tautiečių darbštumą. „Jums nėra padėties be išeities. Pastebėjau, kad ši taisyklė ypač galioja mažoms šalims. Nedirbate atmestinai, todėl galite laukti sėkmės.“

Paprašytas palyginti projekto sėkmę įvairiose pasaulio šalyse, ekspertas tikina, kad nors formatas ir tas pats, šou visur skirtingas. „Lietuvoje žiūrovas – labai išrankus. Prireikia daug laiko ir pastangų, kol išgirsti jo ovacijas. Pavyzdžiui, Gruzijoje, žiūrovai tiesiog eina iš proto dėl savo favoritų, Albanijoje vėl kitaip – auditorija subtilesnė, tačiau dalyvių balsai tiesiog angeliški“, – pasakoja M. Briet.

Vis gi jis įvardija lietuvių stiprybes – šalyje tikrai esama įspūdingų balsų, o atėję į atrankas dalyviai pasiryžę pasirodyti gerai ir rodo norą mokytis. „Savyje turite daug jėgos. Kapstyti giliai net nereikia, užtenka prisiminti Lietuvos istoriją – juk iš Sovietų Sąjungos gniaužtų išsivadavote su daina, susikibę už rankų kartu dainavote „Laisvę“. Matau, kad muzika jums suteikia daug laimės, jūs ją įsileidžiate į širdį“, – mūsų tautai būdingus bruožus įvardija svečias iš užsienio.

Konsultantas tikina, kad antrojo „Lietuvos balso“ sezono tikrai verta laukti. „Lietuvos balsas“ nėra dar vienas muzikinis projektas. Tai šou, į kurį žiūrovas įtraukiamas taip, kaip ir projekto mokytojai – ar jie paspaus mygtuką, ar šį kartą nesuteiks antro šanso?“ – šou startui, kuris jau šį rudenį, drauge kviečia ruoštis M. Briet. – Šis projektas yra ypatingo balso paieška, tokio, kurį girdint, per kūną bėga pagaugai. Ir visiškai nesvarbu, kokia dainininko išvaizda. „Lietuvos balsas“ – tai tikras šansas pakeisti savo gyvenimą.“

Projektų ekspertas LNK muzikiniame projekte savo sėkmės ieškantiems dainininkams TV pataria nekopijuoti savo dievukų ir nustebinti „Lietuvos balso“ mokytojus individualiu muzikos stiliumi. Pasak jo, pasaulyje egzituoja daugybė dainininkų ir tik labai mažai tikrų artistų.

Praėjusį trečiadienį paaiškėjo ilgai slėptas antrojo „Lietuvos balso“ sezono pirmasis mokytojas. Juo tapo dainininkas Donatas Montvydas. Projekte Donatą konsultuos prodiuseris Martynas Tyla. Kiti „Lietuvos balso“ mokytojai paaiškės jau netrukus.

Sidebar placeholder