Klaipėdiečiai džiaugiasi baravykų gausa

Klaipėdiečiai džiaugiasi baravykų gausa

Grybauti mėgstanti Velykių šeima šį savaitgalį užfiksavo savo asmeninį rekordą - Kretingos rajono Grūšlaukės kaimo miškuose per 3 valandas atrado 356 baravykus.

Stulbinančiu laimikiu klaipėdietė politikė Alina Velykienė pasidžiaugė savo paskyroje feisbuke.

"Prie Grūšlaukės turiu apie 1 hektarą paveldėto miško. Šitas miškas nėra prie asfaltuoto kelio. Paprastai grybautojai privažiuoja ir iš karto nuo kelio eina į mišką. O reikėtų apvažiuoti mišką iš kitos pusės, tada didesnė tikimybė rasti daug grybų. Kuo toliau į mišką - tuo daugiau grybų", - juokėsi grybautoja.

Tačiau šįsyk, anot pašnekovės, grybų buvo tiek daug, kad visiems pakako.

"Mes šeštadienį nuvažiavome į mišką su šeima tik vidurdienį. Mums atvykus, iš miško išėjo du vyrai su dideliais krepšiais grybų. Aš ir klausiu jų: "Vyrai, ar mums bent tris grybus vaikams palikot?" Nieko jie neatsakė.

Tik įlindom į mišką, girdžiu mažoji jau šaukia: "Mama, radau 10, 12 ...15 grybų". Man ji savo surastų grybų neleido rinkti.

Vyras rado net 25 baravykus vienoje vietoje. Mažoji iš viso surinko 20, kitas vaikas - 100 baravykų.

Dar buvo kelios dešimtys raudonviršių, voveraičių, o daugiausia - džiaugsmo", - dalijosi įspūdžiais A. Velykienė.

Pašnekovė prisipažino, kad mėgsta ne tik grybauti, bet ir valgyti grybus.

"Grybaujame labai dažnai. Mano dukrytei šiemet - ketveri metai ir jai tai jau trečias grybavimo sezonas, ji puikiai pažįsta grybus. Visi esame pasiskiepiję nuo erkinio encefalito, tad erkių nebijome. Surinktus grybus valgome iš karto, džioviname, šaldome.

POMĖGIS. Grybauti mėgstanti Alina Velykienė savo pomėgiu užkrėtė ir vaikus.

Daug pririnkę ir pasidalijame, padovanojame giminėms, draugams. Kažkada vaikai ir pardavinėjo pačių surinktus grybus, kad užsidirbtų pinigų kažkam, ką norėjo nusipirkti. Tada gavo, regis, po 20 litų", - pasakojo grybautoja.

Šį šeštadienį surinkti baravykai, anot A. Vleykienės, dauguma buvo sukirmiję, tačiau užteko ir pavalgyti ir atsargoms paruošti.

REKORDAS. Grybauti mėgstanti Velykių šeima pirmą kartą gyvenime atrado tiek daug baravykų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder