Populiariausia vasaros sriuba – ir pašto ženkle
Populiariausia vasaros sriuba – ir pašto ženkle

Lietuvių meilė šaltibarščiams yra įgavusi pačių įvairiausių formų – nuo skirtingų skonių ar net tekstūros sriubos iki jais puoštų drabužių. Birželio 19 dieną šaltibarščiai įgaus ir dar vieną unikalią formą – Lietuvos paštas išleidžia šiam vasariškam patiekalui skirtą pašto ženklą.

„Smagu vasarą pasitikti ryškiomis ir kiekvienam lietuviui artimomis naujienomis – tokiomis karštomis dienomis šaltibarščiai karaliauja bene ant kiekvieno stalo. Šaltibarščių pašto ženklu pažymėti laiškai galėtų tapti ir simboliniais linkėjimais iš Lietuvos užsienyje gyvenantiems artimiesiems ir draugams, kuriuos dėl esamos situacijos gali būti sunkiau aplankyti“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

U. Žilytės kurto pašto ženklo „Kulinarinis paveldas. Šaltibarščiai“ nominalas – 0,49 Eur, tiražas – 120 000 vnt. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Gedimino pr. 7, birželio 19 d, penktadienį.

Šių pašto ženklų galima įsigyti didžiausiuose Lietuvos pašto skyriuose Vilniuje ir Kaune, taip pat elektroninėje Lietuvos pašto filatelijos parduotuvėje. Nors pašto ženklas skirtas siųsti Lietuvoje, ant voko užklijavus papildomą pašto ženklą, šaltibarščiais pažymėtus linkėjimus galima išsiųsti ir į užsienį.

Visai neseniai Lietuvos paštas pristatė ir šaltibarščių iliustracija papuoštą LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalą. Didžiausias šaltibarščių dubuo pasaulyje – beveik 10 metrų ilgio – nugulė Vilniuje, ant Antakalnio mikrorajone stovinčio siuntų terminalo. Unikalią iliustraciją siuntų terminalui sukūrė menininkas Tautvydas Vidugiris – būtent šio kūrėjo darbas Lietuvos pašto organizuotame konkurse „Nepriklausomi“ sulaukė daugiausiai visuomenės palaikymo. „Išleisti pašto ženklą, skirtą šaltibarščiams, buvo nuspręsta dar prieš metus. Tuo metu net neturėjome minčių apie šaltibarščiais papuoštą siuntų terminalą, tačiau labai džiaugiamės šiuo sutapimu – vasarą pradėjome ryškiai, išskirtinai ir tuo, kas taip artima kiekvienam lietuviui. Siuntų terminalas vos per kelias dienas tapo traukos objektu – klientams smagu ne tik atsiimti ar išsiųsti siuntą, bet ir nusifotografuoti šalia. Neabejojame, populiarumo sulauks ir toks išskirtinis pašto ženklas“, – sako V. Budrienė.

Daugiau informacijos apie šaltibarščiais papuoštą siuntų terminalą čia.

Šaltibarščiams skirtas pašto ženklas priklauso nuo 2016 metų leidžiamai kulinarinio paveldo serijai. Iki šiol buvo išleistas tik vienas toks pašto ženklas, ant kurio pavaizduoti medus ir agurkai.

Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Sidebar placeholder