Kodėl įsimylime ar imame nekęsti

Psichologai seniai tyrinėja, kas mus traukia prie tų žmonių, kuriuos pasirenkame į draugus. Jie pateikia keletą bruožų, kurių turintys žmonės mus traukia.

* Posakis "priešingybės traukia" yra teisingas, nors gyvenime dažnai sunkiai realizuojamas.

Mes turime tendenciją ieškoti partnerių, kurie pasižymi bruožais, kurių mes patys neturime, tačiau kuriais žavimės.

Šis principas gali būti pritaikytas "gerai mergaitei", kuri pajunta nenumaldomą trauką "blogam berniukui".

Pasąmonėje ji jaučia, kad jis jai suteiks smagumo ir malonumų, kurių pati viena ieškoti nesiryžtų.

Gyvenime dažnai pasitaiko, kad labai malonūs žmonės susiporuoja su įkyriais ir įžūliais partneriais. Intravertai ieško ekstravertų, kurie padėtų jiems "orientuotis" vakarėliuose, o ekstravertams intravertai reikalingi tam, kad suteiktų jiems ramaus gilumo.

Kai mes pasirenkame ką nors, turintį priešingų savybių, įgauname galimybę paragauti to gyvenimo, kurio bijome, bet trokštame.

* Kartais sakoma, kad tas bruožas, kuris iš pradžių mus patraukė prie partnerio, laikui bėgant tampa labiausiai erzinančiu bruožu.

Psichologai teigia, kad ieškant ilgalaikio partnerio, svarbu rinktis išmintingai.

Nusprendus savo gyvenimą susieti su nepanašiu į save žmogumi, reikėtų įsivaizduoti, kaip jums patiks šie bruožai prabėgus keliems mėnesiams ar metams.

Ar tie bruožai, kurie jums dabar atrodo tokie nuostabūs, derės prie jūsų gyvenimo būdo po kelių mėnesių ar metų?

* "Vienodų plunksnų paukščiai spiečiasi kartu" - taip pat žinomas posakis. Jis teisingas. Nors mus traukia žmonės, kurie turi bruožų, galinčių kompensuoti mūsų trūkumus, mes paprastai ieškome žmonių, kurių charakteris panašus į mūsų.

Paaugliai renkasi į draugus kitus paauglius, kurie klausosi tokios pat muzikos, dėvi tuos pačius drabužius ir turi tuos pačius draugus.

Žmonės ieško partnerių, kurių kilmė, socialinis ir ekonominis statusas, pagrindiniai įsitikinimai ir vertybės būtų panašūs.

Kodėl?

Paprasčiausiai mes norime šalia turėti žmogų, su kuriuo galime jaustis "savimi" ir gyventi tokį gyvenimą, prie kurio esame įpratę.

* Žmonės suartėja daug greičiau, jeigu anksčiau yra patyrę panašių išgyvenimų (fizinių ar emocinių) arba jeigu drauge patiria kokią nors dramą.

Pavyzdžiui, žmonės, kartu išgyvenę lėktuvo katastrofą, gali labai greitai pajusti tarpusavio ryšį ir papulti į meilės pinkles.

Nesantuokinį romaną užmezgusius žmones gali sieti paslaptis, slaptumo jaudulys, tačiau santykiams išėjus į viešumą šie partneriai gali suprasti, kad jiems drauge tiesiog nuobodu.

Dvasinis ryšys atsiranda dalijantis asmenine informacija, tačiau šis dalijimasis turi būti abipusis.

Tokiu būdu padidėja meilės tikimybė.

* Mes galime nesąmoningai rinktis žmones, kurie mums primena tėvus ar kitus žmones, buvusius mūsų ankstyvame gyvenime.

Mes tarsi norime gauti iš jų tą meilę, kurios nesulaukėme iš savo tėvų!

Jeigu apie tai pagalvosite, tai atrodys visai logiška: būdami su šiuo žmogumi jūs iš karto pasijuntate patogiai, nes jaučiate, kad kažkokiu būdu tą žmogų jau pažįstate - tai grindžia kelią meilei.

* Labai svarbu išmokti pažinti save. Susidarykite sąrašą bruožų, kurių ieškote potencialiuose partneriuose, ir sąrašą bruožų, kurių norėtumėte išvengti.

Tuomet sulyginkite, kaip jūsų išrinktasis atitinka jūsų sąrašą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder