Noriu didesnio atlyginimo! Nuo ko pradėti?

Noriu didesnio atlyginimo! Nuo ko pradėti?

"Eidamas pas vadovybę prašyti atlyginimo pakėlimo, pasidomėkite, kokie atlyginimai mokami rinkoje toje srityje, kurioje jūs dirbate, ir už tokias pareigas, kokias atliekate", - pataria Korporacijų valdymo instituto vadybos ir korporacijos santykių direktorius Džo Kousonas.

Nesilyginkite su kitais

"Nesvarbu, kiek uždirba jūsų kolega, sėdintis prie gretimo stalo, - tęsia Koustonas. - Tai solo partija. Reikšmės turi tik jūsų kompetencija ir įgūdžiai."

Išvardykite pasiekimus

"Žmonės dažnai painioja įdėtas pastangas su rezultatais, o tai visiškai skirtingi dalykai, - sako ekspertas. - Jūs galite nusitrinti krumplius iki kraujo, bet nepadaryti to, ką suplanavote metų pradžioje. Didele dalimi atlyginimo pakėlimas priklauso nuo pastarųjų metų pasiekimų."

Pasiruoškite

Mintyse parepetuokite būsimą pokalbį ir apgalvokite savo reakciją, jeigu vadovas atsakys "taip", "ne", "galbūt". Riksmus ir durų trankymą iš scenarijaus išbraukite.

Išsirinkite tinkamą momentą

"Atidžiai sekite, kokia viršininko būsena ir užimtumas, kad jūsų prašymas netaptų blaškančiu dirgikliu", - pataria profesorius Kandola. Jeigu jūsų kompanijoje naudojama profesinės atestacijos sistema, ji - kaip tik tinkamas metas pokalbiui apie atlyginimą ir paskatinimą.

Pasirinkite tinkamą toną

Nemaldaukite, neverkite, bet ir nebūkite pernelyg agresyvūs gindami savo interesus. Nepateikinėkite ultimatumų. "Jeigu jūsų viršininkas vertas savo posto, jis neleis savęs šantažuoti", - sako profesorius.

Būkite nuoširdūs

Dinas Hodkroftas, dirbantis vadovaujantį darbą vienoje iš didžiausių pasaulio audito firmų "Ernst & Youngs", sako gerbiantis žmones, kurie kalba dalykiškai ir atvirai. "Tuomet ir aš nusiteikęs kalbėtis konkrečiai ir sąžiningai", - sako jis.

Gaukite naudos iš neigiamo atsakymo

"Jeigu kalbama apie pinigus, būtina tai įvardyti labai aiškiai, tačiau neatmeskite ir alternatyvų", - pataria Hodkroftas. Pagalvokite, ko iš įmonės pasiekti būtų lengviau, - pavyzdžiui, papildomų atostogų arba lankstaus darbo grafiko.

Būkite pasirengę išbandymams

Paprašykite jums duoti sudėtingą užduotį arba padidinti įpareigojimus, kad pateisintumėte atlygio padidinimą arba pareigų paaukštinimą. "Aštuoniais iš dešimties atvejų man tenka tai padaryti pačiam", - sako vienas iš "Ernst & Youngs" vadovų.

Nepavyko?

Pinigai nėra vienintelis dalykas, kuriuo jus gali džiuginti darbas, taigi išverkite nemalonų neigiamą atsakymą, pasiekite iškeltus tikslus ir bandykite vėl.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder