Per naktį gimusi idėja užkariauja Lietuvos senjorų širdis
Per naktį gimusi idėja užkariauja Lietuvos senjorų širdis

„Šiandienos senjorai – tai veiklūs, aktyvūs žmonės, kurie viskuo domisi, aktyviai dalyvauja renginiuose, o kartais net ir technologijose gaudosi kone geriau už savo vaikus“ – taip vyresniosios kartos atstovus mato žurnalo „60+“ įkūrėja ir redaktorė, šios idėjos autorė, 31-erių Laura BALČIŪTĖ.

„60+“ žurnalo idėja – pozityvios istorijos ir geri pasiūlymai

Laura BALČIŪTĖ.

„60+“ – tai žurnalas, skirtas  senjorams. Visuomenėje neretai vyrauja nuomonė, kad vyresnės kartos žmonės gyvena tik sėslų gyvenimą, mažai kuo domisi ir jiems esą nieko nebereikia. Tačiau pašnekovė tikina, kad iš tiesų yra priešingai. O kartais tam, kad žmogus kažką darytų – jam trūksta elementarios informacijos arba mažyčio postūmio. Pirminė žurnalo idėja ir buvo tokia, kad jame būtų talpinami visi pasiūlymai, akcijos, vykstantys užsiėmimai ir renginiai, skirti būtent senjorams. Kad šie, paėmę žurnalą į rankas, viską rastų vienoje vietoje. „Įvairios įmonės neretai padaro nuolaidų, akcijų ar išskirtinių pasiūlymų, skirtų būtent senjorams – tai labai vertiname ir nuolat ieškome naujų partnerių, kad tokių pasiūlymų tik daugėtų. Tačiau turiu pripažinti, kad vis dar dažnai stebina, o kartais ir skaudina, kai tenka išgirsti neigiama atsakymą, motyvuojant tik tuo, kad senjorai nėra jų tiksliniai klientai. Senatvė laukia mūsų visų,  tad  orientacija vien į jaunimą šiek tiek nuvilia“.

Pirminė idėja neilgai trukus išsirutuliojo į visavertį žurnalą, kurio išskirtinumas – gera energija, įkvepiančios pačių senjorų patirtys ir naudingi specialistų patarimai. „Žmonės neretai per daug susikoncentruoja ties  blogais dalykais – per radiją, TV, žiniasklaidoje – aplink daug blogų naujienų, smurto ir kito negatyvo. Todėl norėjau, kad šis žurnalas kaip tik skleistų gerą nuotaiką, keltų norą imtis naudingos veiklos, skatintų kūrybingumą, gyvenimo džiaugsmą.  Ypač paveikios yra kitų patirtys, sėkmės istorijos - jos įkvepia bei paskatina ir pačius skaitytojus išbandyti ką nors naują“.

Stiprus ryšys su seneliais tapo įkvėpimu

Paklausta, kaip kilo mintis įkurti nemokamą žurnalą, skirtą būtent vyresniosios kartos žmonėms, Laura atskleidžia, kad ji turėjo itin artimus santykius su savo seneliais. „Tai buvo labai šviesūs, šilti žmonės, kurie mane daug išmokė ir įskiepijo tas vertybes, kuriomis gyvenime vadovaujuosi ir kurias pažinti  mokau savo vaikus. “. Laura yra trijų vaikų mama, todėl neretai žmonės, išgirdę šį faktą, nustemba, kaipgi ji viską spėja, tačiau pašnekovė tik nusijuokia, kad žurnalas jai yra kone ketvirtas vaikas, o kai užsiimi mylima veikla – spėji viską.

 

Pašnekovė juokauja, kad žurnalo idėja gimė per naktį. „Mintis prisidėti prie vyresniosios kartos gerovės viduje kirbėjo jau seniai.  Jaučiau savotišką pareigą duoti jiems kažką, kaip padėką savo seneliams. Tačiau ilgą laiką nežinojau, kas tai galėtų būti. Iki tol, kol vieną naktį tiesiog negalėdama užmigti, mąsčiau ir tiesiog aplankė ši minti. Kartais net pajuokauju, kad galbūt manieji seneliai ją man ir atsiuntė“.

Kai sviro rankos - visko mesti neleido pats likimas

Paklausus Lauros ar jai nė karto nesukirbėjo mintis visko tiesiog mesti, ypač pradžioje, kai su viskuo teko tvarkytis vienai, be finansavimo tik su didžiulėmis išlaidomis, pašnekovė atsako: „Aš šia idėja labai tikėjau ir ja gyvenau nuo pat pradžių. Bet meluočiau sakydama, kad mintis viską tiesiog mesti ir kad man nepavyks, niekad neaplankė. Aplankė  – tai normalu ir labai žmogiška. Tačiau kiekvieną kartą, kai tokia mintis aplankydavo – likimas tarsi atsiųsdavo kokį nors ženklą, parodantį, kad aš teisingame kelyje - pavyzdžiui, reikiamu metu atsirasdavo rėmėjas, žmogus, norintis prisidėti prie projekto arba koks nors įdomus bendradarbiavimo pasiūlymas. Visą tai priėmiau kaip ženklą nesustoti, ir dabar tuo  labai džiaugiuosi. Vien tai,kad mums pavyko pasiekti skaitytojus ne tik gyvenančius didžiuosiuose Lietuvos miestuose bet ir Plungėje,Mažeikiuose, Biržuose, Klaipėdoje, Vilniuje, Jonavoje, Kaune, Alytuje, Šilalėje, kad sulaukiame vis daugiau laiškų, kvietimų susitikti,  rodo, kad  einame geru keliu.“

Žurnalo  60+  el. versiją taip pat galima atsisiųsti nemokamai https://www.60plius.lt/.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder