Prasideda varžybos dėl ligoninių vadovų postų
Prasideda varžybos dėl ligoninių vadovų postų

Vakar uostamiesčio savivaldybės administracija paskelbė konkursus Klaipėdos universitetinės bei Vaikų ligoninių ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausiųjų gydytojų pareigoms eiti. Pretendentų į šiuos postus savivaldybei pavaldžiose gydymo įstaigose dokumentai bus priimami dvi savaites - iki birželio 3 dienos. [CITATA]

Žinia, visų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, kurie šias pareigas eina ilgiau nei 10 metų, nuo šių metų liepos 1 dienos turi būti atleisti.

Visų keturių miesto ligoninių ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausieji gydytojai šioms įstaigoms vadovauja ilgiau negu 10 metų.

Tad pagal pernai įsigaliojusį Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą jie turi būti atleisti, tačiau su kitais pretendentais galės varžytis konkurse dėl vadovo pareigų.

Pretendentų atrankos būdas - testas žodžiu (pokalbis) ir raštu - teks atsakyti į 50 klausimų.

Dalyvaus visi vadovai?

Klausimas, ar dalyvaus konkurse dėl vadovo posto, kažkodėl labai supykdė Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiąją gydytoją Klaudiją Bobianskienę: "Kiek galima apie tai kalbėti? Jeigu norite - dalyvausiu", - pakeltu tonu rėžė medikė ir numetė telefono ragelį.

Kitų įstaigų vadovai situaciją dėl konkurso vertina santūriai ir padėties nedramatizuoja.

"Taip, žinoma, dalyvausiu konkurse, o kodėl gi ne?" - sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis, vadovaujantis didžiausiai miesto ligoninei jau ne vieną dešimtmetį.

"Konkurse dalyvausiu, juk tiek metų įstaigai atiduota - nuo pirmos įsikūrimo dienos. Procedūra nėra maloni, tačiau padėties nedramatizuoju - jei nelaimėsiu, vadinasi, taip yra lemta - laikas keisti darbą ir gyvenimo būdą. Turiu šeimos gydytojo licenciją - iš medicinos nepasitrauksiu", - kalbėjo Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė, jau 16 metų sėkmingai vadovaujanti įstaigai, kurios paslaugomis naudojasi beveik pusė klaipėdiečių.

Beje, ji atkreipė dėmesį į tai, jog pagal konkurso nuostatus nebūtina turėti medicininio išsilavinimo. Pasak L. Venckienės, tai nėra gerai, nes medicina - tai sritis, turinti savo specifiką, kurioje negalima vadovautis vien rinkos dėsniais.

Tikrins STT

Konkursai Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių ligoninių - Respublikinės Klaipėdos ir Jūrininkų - vadovų pareigoms eiti buvo paskelbti dar balandį. Portalo vlmedicina.lt duomenimis, Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovo posto siekia tik Jonas Sąlyga, šiai įstaigai vadovaujantis jau du dešimtmečius. Respublikinė Klaipėdos ligoninei siekia vadovauti du kandidatai.

Miesto savivaldybės Personalo skyrius balandį irgi buvo pradėjęs konkursų organizavimo procedūras, tačiau vėliau jas atšaukė. Personalo skyriaus vadovė Jolita Grigaitienė tuomet paaiškino, jog gegužę gali būti įstatymų pataisų dėl vadovų rotacijos, todėl nuspręsta neskubėti.

J. Grigaitienė teigė, jog konkursams organizuoti laiko yra pakankamai, kad naujai išrinkti vadovai laiku, t. y. nuo liepos 1 dienos, užimtų pareigas.

Manoma, kad konkursinės procedūros turėtų baigtis birželio viduryje, nes konkurso laimėtojų reputaciją dar turės patikrinti Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Su konkursus laimėjusiais vyr. gydytojais bus sudaromos terminuotos penkerių metų darbo sutartys.

Vertina teigiamai

"Kokiais rezultatais pasibaigs šie konkursai, yra labai svarbu visiems miesto medikų kolektyvams. Valdymo etika, elgesys su darbuotojais, pagarba žmogui - tai profesionalaus vadovo savybės.

Tačiau kai kurių mūsų įstaigų vadovų, ilgus metus vadovaujančių įstaigoms, etika gerokai šlubuoja, darbuotojai skirstomi į savotiškas pakopas - aukštesnio ar žemesnio lygio, trūksta pagarbos paprastam žmogui. Susidaro įspūdis, jog elgiamasi lyg savo asmeninėje, o ne viešojoje įstaigoje", - sakė Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) Klaipėdos filialo pirmininkas Antanas Janušonis.

Anot jo, šiai sąjungai priklauso du trečdaliai uostamiesčio gydytojų. "Dar metų pradžioje miesto mero prašėme įtraukti mūsų sąjungos narį, atstovaujantį įstaigos kolektyvui, į pretendentų atrankos komisiją, tačiau jokio atsakymo taip ir nesulaukėme", - sakė A. Janušonis.

Jo teigimu, miesto gydytojai palankiai vertina įstaigų vadovų rotaciją ir tikisi pasikeitimų.

Sidebar placeholder