Klaipėdos Litorinos mokyklos kompetencijų kabinetas padeda vaikams ir jų tėvams

Klaipėdos Litorinos mokyklos kompetencijų kabinetas padeda vaikams ir jų tėvams

Klaipėdos Litorinos mokyklos Kompetencijų kabinetas pradėjo naują veiklą – vaikų užimtumą atostogų metu. Ši idėja buvo parsivežta iš Trondheimo (Norvegijos karalystės), kur prieš trejus metus su darbo vizitu lankėsi Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre vykusio projekto  „Specialiųjų mokymo priemonių rengimas“ dalyviai ir šio reportažo autorė.

Trondheimo komunos darbuotoja May Johnsen susitikimo metu papasakojo apie pagalbą specialiųjų poreikių turinčių vaikų šeimoms mokinių atostogų metu. Artėjant mokyklinėms atostogoms net ir normalios raidos vaikų tėvai pradeda rūpintis svarstydami, kur ir su kuo palikti savo atžalas. Gerai, jei jų šeimose mažuosius gali prižiūrėti vyresni broliai ar seserys. O ką daryti sutrikusios raidos vaiko tėvams? Todėl Norvegijoje specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai po pamokų ar prieš pamokas ir net per atostogas (išskyrus savaitgaliais ir švenčių metu) gali lankytis įvairiose įstaigose, organizuojančiose veiklas ir užsiėmimus jiems.

Suprasdama tėvų nerimą ir norėdama sumažinti jų rūpesčių naštą, Litorinos mokyklos bendruomenė pirmą kartą organizavo savo mokiniams gydomąsias ir ugdomąsias veiklas: lavinamųjų žaidimų dienas, gydomosios gimnastikos užsiėmimus ir kaniterapijos seansus.

Dėkingų tėvų žodžiai leido suprasti, kad Kompetencijų kabineto komanda nesuklydo – galimybė bent kelioms valandoms palikti savo vaikus kompetentingų pedagogų globai, naudinga ugdomoji veikla, kuriai dirbantys tėvai ne visada randa laiko, bendravimas su likimo draugais buvo reikalingi ir vaikams, ir jų tėvams.

Tai ne vienintelė pavasarį pradėjusio veikti kabineto veikla. Įvedę nuorodą http://www.kurtieji.lt/index.php?mod=projects&type=1&id=26 pedagogai, dirbantys su sutrikusios klausos vaikais, ras naudingų straipsnių ir pamokų planų.

Kompetencijų kabineto komanda, norėdama plėsti veiklą, kreipiasi su prašymu dalyvauti apklausoje, padėsiančioje išsiaiškinti, kokių dar paslaugų reikia Vakarų regione gyvenantiems sutrikusios klausos vaikams, jų tėvams ir šiuos vaikus lavinantiems pedagogams.

Apklausa tėvams http://www.manoapklausa.lt/apklausa/742319426/

Apklausa pedagogams http://www.manoapklausa.lt/apklausa/742361516/


Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder