Mokslo metai prasidės mokyklose
Mokslo metai prasidės mokyklose

Netylant kalboms apie antrosios koronaviruso bangos atėjimą ir vis garsiau spėliojant, kaip bus vykdomas ugdymo procesas nuo rugsėjo 1 dienos, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius paskelbė, jog mokslo metai prasidės sugrįžtant į mokyklas.

Naujus mokslo metus yra planuojama pradėti įprastu būdu, mokinius sugražinant į klases.

Planuojama, jog mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1-ąją, tačiau universitetų ir kolegijų pirmo kurso studentams dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos mokslo metų pradžią yra rekomenduojama organizuoti nuo rugsėjo 14 dienos. Bet kokiu atveju galutinį sprendimą, kada prasidės mokslo metai, turi priimti pačios aukštosios mokyklos.

Tačiau ugdymo procesas šiemet bus visiškai kitoks, nei įprastai.

"Turėsime laikytis visų nustatytų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų, kad ugdymo procesas būtų organizuojamas saugiai. Pati aplinka turėtų būti organizuojama taip, kad kuo mažiau skirtingų klasių, grupių mokinių turėtų kontakto mokyklose, reikės laikytis grupių izoliacijos principo, stebėti mokinių ir darbuotojų sveikatos būklę", - sakė ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

Vienoje patalpoje

Bendrojo ugdymo mokyklose nuo rugsėjo 1 dienos bus taikomas mokymosi klasėse principas - į klases vaikščios mokytojai, o mokiniai visas pamokas turės praleisti vienoje patalpoje.

Mokiniams bus leidžiama pereiti tik į specializuotus kabinetus, reikalingus gamtos mokslų ir technologijų pamokoms, tačiau po kiekvienos tokios pamokos kabinetai privalės būti tinkamai išvėdinti ir dezinfekuoti.

Taip pat mokykloms rekomenduojama taip sudėlioti pamokų tvarkaraštį ir organizuoti pamokas, kad mokiniai turėtų kuo mažiau kontakto tarpusavyje - tinkamai sureguliuoti jų srautus, atidaryti papildomus įėjimus, numatyti mokinių judėjimo į valgyklas ir tualetus schemas.

"Jeigu leidžia mokyklos erdvės, reikėtų numatyti kiekvienai klasei erdves, kur mokiniai galėtų praleisti pertraukas. Tai padėtų išvengti kontakto su kitų klasių mokiniais", - sakė J. Navickaitė.

Kaip ir šiuo metu, ugdymo procese bus draudžiama dalyvauti karščiuojantiems ir sergantiems vaikams. Taip pat priklausomai nuo epidemiologinės situacijos vėliau gali būti rekomenduojamas ir saugos priemonių dėvėjimas.

Kaukių dėvėti nereikės

Ministerija kartu su epidemiologais numatė sąlygas, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, o kada būtų įvedamos kaukės ir būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė.

"Nuo naujų mokslo metų pradžios, dėvėti kaukę mokykloje nebus privaloma.

Tačiau jei savivaldybėje užsikrėtimų skaičius pasiektų 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tuomet būtų įvestas privalomas kaukių dėvėjimas.

Prie nuotolinio mokymo būdo būtų pereinama prie 25 užsikrėtimų 100 tūkst. gyventojų", - sakė A. Monkevičius.

Šiuo metu yra svarstomi įvairūs variantai, jei epidemiologinė situacija pablogėtų, tačiau visais būdais yra siekiama, jog prie nuotolinio mokymo būdo sugrįžti nereikėtų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder