Ačiū policininkui, išgelbėjusiam mergaitę iš gaisro
Ačiū policininkui, išgelbėjusiam mergaitę iš gaisro

Telšių rajono policijos komisariato vyriausiajam patruliui Dovydui Valančiui nereikėjo laukti rytoj minimos policijos profesinės šventės, kad būtų pavadintas angelu sargu. Mažametę iš gaisro apimtų namų jis išgelbėjo atlikdamas kasdieninę pareigą.

„Vakaro žinios" rašė apie prieš dvi savaites Telšiuose įvykusį gaisrą, naktį iš lovų išvertusį kelias dešimtis bendrabučio gyventojų, daliai kurių prireikė medikų pagalbos. Tačiau tik vakar paaiškėjo, kad šio įvykio pasekmės galėjo būti ne tik kur kas liūdnesnės, bet ir net tragiškos.

Telšių rajono policijos komisariatą pasiekė telšiškio laiškas. Jame vyras nuoširdžiai dėkoja jo dukrą minėto gaisro metu išgelbėjusiam policininkui.

„Pagarba ir begalinė padėka pareigūnui, kuris išgelbėjo mano trejų metų dukrą iš degančio bendrabučio", - dėkojo Telšių gyventojas.

Kolegos greitai išsiaiškino, kad šie žodžiai skirti Telšių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui D.Valančiui. Rugsėjo 16-osios naktį jis budėjo mieste, kai sulaukė pranešimo apie Rambyno gatvėje kilusį gaisrą. Į įvykio vietą kartu su D.Valančiumi atskubėjo vyresnioji tyrėja Irma Paliulytė, vyriausiasis patrulis Kęstutis Kontrauskas ir vyriausioji patrulė Aurelija Pociutė.

Gaisras kilo bendrabutyje. Kai ugniagesiai pasakė, kad viename kambaryje yra likusi mergaitė, D.Valančius nedelsė nė akimirkos ir puolė jos gelbėti. Į tirštų dūmų pilną pastatą įbėgęs pareigūnas profesionaliai įvertino situaciją. Mažylę iš gaisravietės jis ant rankų išnešė apsaugodamas uždėtu šlapiu rankšluosčiu.

Trimetė perduota greitosios medicininės pagalbos brigadai. Dėl nustatyto deguonies trūkumo ji nuvežta į ligoninę. Medikams suteikus pagalbą, mažosios telšiškės sveiktai ir gyvybei pavojus nebegresia.

Sulaukęs išgelbėtos mergaitės tėvo padėkos, D.Valančius išliko kuklus. Jo teigimu, kiekvienas iškvietimas policininkams yra svarbus ir visais atvejais dedamos visos įmanomos pastangos, pagalbos rankai ištiesti. Ne išimtis buvo ir šis įvykis, kuris, visų džiaugsmui, be ugnies padarytų nuostolių, baigėsi laimingai.

Iš viso per minėtą gaisrą iš Rambyno gatvėje stovinčio bendrabučio dėl uždūminimo teko evakuoti per 40 gyventojų. Medikų pagalbos prireikė keturiems asmenis. Mergaitė nuvežta į ligoninę, likusiems ji suteikta vietoje.

Ugnis naktį, apie 2.26 val., įsiplieskė antrojo pastato aukšto koridoriuje esančioje bendro naudojimo patalpoje. Degė lova ir buvusios virtuvės dvejos durys. Per gaisrą aprūko viso korpuso lubos ir sienos, butų durys.

Sidebar placeholder