S. Maslobojevas Norvegijoje gaudavo didelį atlyginimą, bet nesijautė laimingas
S. Maslobojevas Norvegijoje gaudavo didelį atlyginimą, bet nesijautė laimingas

„Buvo labai sunku, buvo daug visko. Pirmiausia, nė vienas nekalbėjome angliškai, išvažiavom į Londoną, išsinuomojome butą. Trukdė kalbos barjeras, taip pat nepaleido mintis, kad aš esu suaugęs protingas žmogus, o išvažiavusi turiu mokytis sistemos iš naujo.

Maža to, aš buvau po skyrybų ir mano vaikai buvo labai maži. Aš buvau tokioje situacijoje, kurioje jaučiau nuolatinę baimę neišlikti, pasimetimą – o kas manimi dabar pasirūpins?“– LNK laidoje „Valanda su Rūta“ kalbėjo Didžiojoje Britanijoje gyvenanti keturių vaikų mama Birutė Jakučionytė.

Moteris pasakoja svarsčiusi su vaikais grįžti į Lietuvą karantino laikotarpiui, tačiau suskaičiavusi, kad tėvynėje pragyventi jai bus sudėtingiau nei Anglijoje.

Taip pat ji sako pasipiktinusi tėvynainių ir valdžios atstovų reakcija į pandemijos išgąsdintus ir į Lietuvą sugrįžtančius emigrantus.

Moteris jautriai sureagavo į premjero Sauliaus Skvernelio pasakymą, kad keltais plaukiantys agresyvūs, besikeikiantys ir iš karantino besijuokiantys emigrantai yra ne žmonės.

„Kai gyveni tik Vilniuje, tai ir stebiesi, iš kur čia tokie keltais atplaukia, kas čia tie ne žmonės? Pilna provincija tokių. Išvažiuokite iš Vilniaus ir pamatysite kitokią Lietuvą“, – piktinasi emigrantė.

„Kai aukščiausi mūsų šalies vadai nusileidžia į tą patį lygį, ieško kaltų ir teisia, tai rodo, kad nėra empatijos.

Visų pirma, kodėl tie emigrantai tokie? O kur buvo socialinė sistema, kai jie augo? Ir dabar Lietuvoje pilni kaimai tokių vaikų – neprižiūrėtų, nemylėtų, be jokių socialinių įgūdžių.

Jiems reikia skirti dėmesio, juos reikia globoti, mokyti, auginti. Nes auga dar viena tokia pati karta. O tada po kažkiek metų vėl kažkas atsistojęs sakys – jie ne žmonės, jie gyvuliai“, – piktinosi emigrantė.

Kitas laidos dalyvis, pasaulio kikbokso čempionas Sergejus Maslobojevas papasakojosavo emigracijos istoriją, kai, neturėdamas pinigų vystyti savo sporto karjeros, jis buvo priverstas išvažiuoti į Angliją.

„Ten aš sportavau ir tam, kad galėčiau save išlaikyti, dirbdavau statybose. Aplink buvo daug tokių lietuvių, kurie varydavo ant Lietuvos“, – neslėpė čempionas.

Prieš dešimt metų Sergejui teko emigruoti ir antrą kartą, į Norvegiją, kur vyras dirbo naftos platformų statybų bazėje. Tuomet vyras metė sportą, nes patyrė spaudimą iš aplinkinių, kurie sakė jam pradėti rimtą gyvenimą, be sporto ir su stabiliomis pajamomis.

„Norvegijoje aš uždirbdavau po 7000–8000 litų per mėnesį, bet nesijaučiau laimingas“, – pasakojo S. Maslobojevas.

Sidebar placeholder