Antipozityvus mąstymas: psichologė patarė, kaip išmokti būti su nemaloniomis emocijomis

Algis Zinis: Minčių higiena

Pats laimingiausias žmogus yra tas, kurio galva užpildyta geromis, vertomis, pozityviomis, puikiomis mintimis, atsimink tai visam gyvenimui. 

Sek, kad tavo mintys būtų kuriančios, o ne griaunančios, tinkamos, o ne kvailos, užpildytos tikėjimu, meile, o ne abejonėmis ar baime ir tik nuo tavo minčių priklauso, būsi laimingas ar nelaimingas, ligotas ar sveikas, gyvensi taikoje ar vergausi, būsi auka ar laisvas. Taip rašė vienas iš senovės filosofų.

Gyvenimas neduoda mums žmonių, tų kurių norime, mes gauname žmones, tuos kurie mums reikalingi. Jie mus moko, myli, gniuždo, sukuria skausmą, bando mus,   grūdina, tobulina, kol pagaliau mes tampame tais kuriais turime būti.

Kadangi esame fizinės- dvasinės kuriančios arba griaunančios būtybės, tai mums labai svarbu su kuo mes gyvenam, kas mūsų galvose dedasi. 

Jeigu mes mąstome kuriančiai, gyvename darnoje su aplinka: šeimoje, darbe, būtyje, tai gyvenime kažkokių didelių problemų neturėtų būti, o išbandymų kiekvienas gaunam, ir tie „mažieji tironai“ mus dažnai persekioja ir persekios, bet už tai reikia dėkoti ir pasidžiaugti, nes kiekvieną kartą, kai mes juos įveikiame tampam tvirtesniais, stipresniais. 

Ir atvirkščiai, jeigu mes gyvename baimėje, agresijoje, pyktyje, meilės trūkume, tai tą ir pritrauksim. Tada „mažieji tironai“ taps stipresni ir ieškos naujų aukų ir taip stiprieji tampa dar stipresniais, o silpnieji- silpnesniais, kol išnyksta. Čia vienas iš gyvenimo- išgyvenimo dėsnių, apie tai buvo rašyta.            

Šiuo metu mūsų planetoje vyksta dideli pokyčiai. Moksliniuose, dvasiniuose šaltiniuose rašoma apie suaktyvėjusią saulę, Žemės ašies padidėjusi pakrypimą ar kvantinį perėjimą, ar klimato atšilimą ir dar kitokių dalykų, bet svarbiausias įvykis, liečiantis mus visus- vibracijų augimas Žemėje, kuris dabar jau yra pasiekęs- 50 Hz ir tai ne riba. Palyginimui nuo 7,8 Hz 1992 m, iki dabar -50 Hz ir daugiau. 

Anksčiau budistų religijoje šis dažnis buvo  laikomas sąmonės prašviesėjimo pradžia. Iš tikrųjų pas žmones veikia pasikeitimai sąmonėje, keičiasi mąstymas. 

Mokslininkai pastebėjo glaudų ryšį tarp galvos smegenų, kurie pradėjo dirbti gama spindulių ritmu, ir centrinės nervų sistemos, periferinės nervų sistemos. 

Apskritai žmoguje yra viskas susiję vienybėje su Tėvu Kūrėju, per energijas ir mes tai turim suvokti, suprasti, pajusti. 

Negalim save dalinti į atskiras kūno dalis ir, jeigu serga koks nors organas, turi būti gydomas visas kūnas. Tada gydymas pereina į išgyvinimą, gyvastinimą, ir taip pašalinamos priežastys, o ne vien tik pasekmės.

 Kartą žmogus paklausė išminčiaus, kaip pragyventi pilnavertišką, laimingą gyvenimą, kad būtų kuo mažiau problemų, ar bent jų neauginti. Išminčius jam atsakė: ,,Štai tau penketą gyvenimo dėsnių-patarimų, kuriais turi vadovautis- 
1. Atsimink, esi priežastis viso to kas vyksta, nes tavo mintys, veiksmai, pastangos lemia tavo likimą. 
2. Niekas nežino visos teisybės, todėl gerbk kito nuomonę, net jeigu jinai nesutampa su tavąja. 
3. Tu stipresnis negu galvoji- pažiūrėk į šį medį ant olos krašto, tavyje yra didžiulis resursų, energijų potencialas, todėl svarbiausia tikėk ir veik. 
4. Viskas turi savo vertę ir, jis parodė akmenį: jeigu nori iš jo padaryti deimantą, teks daug ir sunkiai dirbti. Ir pagaliau paskutinis priminimas- 
5. Viskas praeina: džiaugsmas ir skausmas, pergalės ir pralaimėjimai, pažiūrėk į saulėlydį, kas prasideda tas turi ir pasibaigti, bet tai nereiškia, kad mes turim liūdėti, o priminimas, kad turim branginti kiekvieną gyvenimo momentą. Gyvendami pagal šiuos dėsnius, tapsime geresniais, sveikesniais, išmintingesniais, atidesniais, sau ir aplinkiniams.“

Dabar apie besikeičiančius dvasinius pokyčius mūsų planetoje, kurie jau seniai vyksta. Gyvename taip vadinamoje 3D dimensijoje ir mūsų pasaulyje, būtyje, sąmonėje, kasdienėje veikloje egzistuoja trys matavimai: ilgis, plotis ir aukštis. 

Augant vibracijoms Žemėje, žmogus taip pat priverstas keistis savo mąstymu, suvokimu, elgsena. Nežymiai keičiasi ir jo fizinio kūno vidus DNR struktūrų lygyje, kur mokslininkai tai pastebi. 

Sekanti, aukštesnė dimensija yra 4D, kur atsiranda- laikas. Šventam rašte apie laiką yra parašyta, kad mes „turime tapti, kaip vaikai“. 

Kai vaikai žaidžia, jie laiko nejaučia ir gyvena už laiko ribos. Suaugę žmonės, dirbdami  mėgstamą darbą, taip pat patenka į laimės būseną ir ne veltui sakoma ,,susirask mėgstamą darbą ir nereikės dirbti“.

 Praplečiant uždangą, apie penkis gyvenimo dėsnius: rytuose sakoma, kad didžiausia problema žmoguje yra tada, kai nėra problemų. 

Su šitais uždaviniais, didesniais ar mažesniais, nereikšmingais mes susiduriame kasdien ir tai yra naturalu, gyvenimiška, kartais net įdomu. 

Panagrinėkim didelę, sunkią problemą, kurią teigiamai, kūrybiškai išsprendus mes patobulėjam, sustiprėjam sąmonėje, psichiškai, netgi fiziškai. 

Tokį atvejį vaizdžiai aprašo C. Kastaneda vienoje iš savo knygų, kai šamanas- mokytojas, karys eidamas tobulėjimo keliu, atsisakė ramaus, laimingo gyvenimo, susirado darbdavį šeimininką, kurio prižiūrėtoju dirbo „mažasis tironas“, prieš tai nužudęs ne vieną savo darbininką. 

Mokytojui- kariui prisiėjo iškentėti pasityčiojimus, keiksmus, botago kirčius, bemieges naktis, nes prižiūrėtojas norėjo jį taip pat nužudyti. Ir visą tą laiką karys buvo linksmas ir ramus, nors naktimis dejuodavo ir verkdavo. Savitvarda ir disciplina buvo griežtos, kaip niekada. 

Ištvermė ir deramo momento pasirinkimas, padėjo išgyventi, o ,,mažasis tironas“- prižiūrėtojas, sukūrus tinkamą įvykių seką, žuvo arklidėje nuo įsisiautusių arklių.

 Nebuvo jokio pykčio, keršto, nes ištvermingas karys niekada nepyksta ir nekeršija, o tik daro tai, ką turi daryti. Aukštos dvasinės būsenos leidžia išsivaduoti, o veikti iš pykčio reiškia pralaimėti ir tapti auka arba ,,mažu tironu“.

Tai buvo trumpai aprašytas stiprių dvasinių žmonių gyvenimas, jų problemų, sąmoningumo kėlimo, tobulėjimo būdas. 

Mums paprastiems žmonėms nerekomenduojama ieškoti ir „susikibti su mažaisiais tironais“, nes pasekmės nenuspėjamos, bet slėptis, bėgti nuo eilinių išbandymų, ieškoti šiltos vietos neverta, nes gyvenimas toliau sukurs tokias situacijas, kurias turėsim vis tiek išgyventi, o problemas reikia išmokti spręsti patiems, todėl priimant sprendimus į viską žiūrėti kūrybiškai ir atsakingai, išlaikant ramybę, o ne pyktį, meilę, o ne kerštą, tikėjimą, pasitikėjimą savo darbais, veikla. 

Tada galėsim tyliai pasidžiaugti savo darbais, sukurtais įvykiais ir pamatyti, pajusti patiems, kad esame priežastys viso to, kas vyksta, tiek iš geros ar iš blogos pusės.

Pasaulyje yra trys negrįžtami dalykai: laikas, ištartas žodis ir galimybė. Apie laiką trumpai buvo kalbėta. Be abejonės tai svarbiausias komponentas iš dabar aptariamų ir apie jo svarbą, reikšmę mūsų gyvenimuose nenagrinėsime, nes yra visokių veikalų, raštų parašyta. 

Sakoma žodis, kaip paukštis, paleidai ir nesugrąžinsi, pasakei, pažadėjai ir turi ištesėti, o už liežuvio tada niekas netraukė. 

Tai yra labai svarbu formuojant, kuriant įvykius, erdves, meditacijose, maldose, nes jeigu mes meluojam, žodis praranda tvirtumą, pagrindą, tikėjimą. 

Tada reikalinga pieš bet kokią meditaciją, kūrybą nuoširdi atgailos malda. Kaip tai teisingai padaryti aprašyta Jono Markūno knygoje: „Žmogaus gyvenimo nesėkmių, bei susirgimų priežastys ir galimybės jų išvengti“. 

Kai žmogus gyvena teisingą gyvenimą, nemeluoja, tada ir aplinkiniai žino, kad kas buvo pasakyta, bus  padaryta, o aplinkybės klostysis palankiai ir atvirkščiai, jei jo žodis neturi vertės, ,,svorio“, tada atsiranda įvairiausių trukdžių, nepalankių situacijų ir kitokių priežasčių. 

Silpnina vidinės žmogaus būsenos, savasties, charakterio  kūrimą - keiksmažodžiai, rūkymas, narkotikai, o dabar dar prisidėjo besaikis ir per anksti (turima galvoje vaikus iki 18 m) socialinių tinklų vartojimas. 

Visos šitos civilizacijos šiukšlės žeidžia mūsų vaikus, jaunus žmones, paprastus eilinius piliečius, jų psichinę- emocinę, fizinę sveikatą. 

Pagal C. Castanedą amerikos indėnų liaudies mediciną žmogaus dėmesys, po to sąmonė galutinai susiformuoja apie dvidešimtus žmogaus gyvenimo metus. 

Deja pas mus viskas vyksta skubotai, todėl mūsų jauniems žmonėms teks išlaikyti didelius sveikatos išbandymus.

 Ne vienas, tikriausiai, prisimenam iš savo gyvenimo praleistas galimybes. Tai atsitinka ilgai mąstant, neapsisprendžiant, o galimybė taip ir „nuplaukia“. 

Kitos tokios nebus, galima sakyti: „palauksiu kito karto“, o tai bus kitame laike, kitomis aplinkybėmis, dalyvaus kiti personažai ir t...t, bet tai neduoda pagrindo skubėti, daryti neapgalvotus sprendimus.

Tai vertybės, kuriomis turėtume vadovautis ir karkasas, kelias į 4D, 5D dimensijas, kuriose išlieka stipriausi, kas dabar ir vyksta. 

Kad informacija neatrodytų per daug sudėtinga, sunki, tai atsipalaidavimui- vienuolyne mokytojas mokiniams aiškina: jūsų viduje, pas kiekvieną, gyvena du vilkai: piktas, žiaurus ir geras, meilus, tada vienas mokinys paklausė - o kuris vilkas nugalės? Atsakymas - tas, kurį labiau maitinsit. 

Taigi, tegul jūsų viduje gėris, meilė, tikėjimas visada laimi.

 Tel. 0655 78095

Nuomonės autoriaus pozicija nebūtinai sutampa su redakcijos, už nuomonę atsako autorius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder