Remigijus Žemaitaitis

Atiduokit Klaipėdаi jos saldainius! (17)

Vilnius, Kaunas ar Klaipėda - kas daugiau saldainių ėda? Pamenate tokią skaičiuotę iš vaikystės? Aš pamenu. Kiekvieną žodį apie Klaipėdą suvokdavau ir dabar suvokiu asmeniškai, nes vaikas ir jau ūgtelėjęs piemuo Remygutis kiekvieną savaitgalį praleisdavo Klaipėdoje. Jūros kvapas, gilus uosto gaudimas ir be galo įvairūs, įdomūs žmonės...

O dabar norisi paklausti - kas atėmė Klaipėdos saldainius? Kodėl Vilnius liko jaunimo oaze, Kaunas - pramonės, o jūros vartai ir Baltijos perlas Klaipėda iš skaičiuotės ištrinta! Atiduokit Klaipėdai jos saldainius!

Būtent tokia - švari ir emocinga - mano tikroji priežastis, kodėl aš kandidatuoju į Klaipėdos merus. Turiu begalę veiklos ir planų. Galėčiau ir toliau arti įprastą vagą? Tiesiog suaugau - noriu savo patirtį nukreipti prasminga linkme.

Noriu, kad mano mylimiausias vaikystės miestas vėl augtų ir žydėtų. Jei matyčiau progresą - netrukdyčiau, tebūnie. Bet dabar tiesiog darau tai, ką galiu - nuo savęs. Kaip daro ir kiekvienas mylintis Klaipėdą. Kiekvienas darydamas tai, ką išmano geriausiai.

Ar patys klaipėdiečiai pajuto, kad Lietuvoje, o ypač Vilniuje, Klaipėdą tarsi pamiršo, eliminuoja, išstumia. Žydintis uostas palengva - neabejoju, kad dirbtinai - verčiamas didžiuliu konteineriu, iš kurio pakraunami arba iškraunami laivai.

Taip, dirbti Klaipėdoje žmonės nori. Važiuoja iš aplinkinių ir net tolimesnių rajonų - Kelmės, Šilalės, Skuodo, Telšių, Mažeikių. Tik ar nori žmonės Klaipėdoje gyventi? Butų - į valias. O kultūros? Teatro? Muzikos? Juk būtent tai kadaise buvo šio miesto vizitine kortele. Klestintis verslas sudarydavo palankias sąlygas visaverčiam gyvenimui.

Ne, Klaipėda tikrai nėra visai sunykusi. Jei miestas kur tobulėjo ir vystėsi, tai darė verslas. Tačiau jis negali suderinti ir visuomeninių sričių. Tam reikia geranoriškos politikos, daug laisvų nuomonių ir dar daugiau idėjų.

Klaipėda turi jėgų tapti pirmaujančiu miestu, traukiančiu čia apsistoti jaunas šeimas. Rasti čia ne tik darbo, bet ir asmeninio tobulėjimo, smulkiojo verslo, pramogų, poilsio perspektyvas.

Dabar to trūksta. Akivaizdu, kad verslas visomis jėgomis rūpinasi svarbiausiais būtinais procesais, o miesto šeimininko - nėra. O jei yra, jis nenori, kad kažkas keistųsi.

Žinoma, galiu kalbėti apie konkrečias bėdas, kai žmonės keletą metų negali patekti į namus miesto centre nepažeidę Kelių eismo taisyklių, kai tvarkomas viadukas trejus metus. Sutinku, kad senamiestyje reikia kuo mažiau automobilių, bet reikia prie šios miesto dalies prisitaikyti, kad ji liktų gyva.

Rekordiškai mažas rinkėjų aktyvumas Klaipėdoje rodo, kad visuomenės ir valdžios ryšiai yra nutrūkę. 39 procentai rinkėjų ateina pareikšti savo valią. Tai prasčiausias rodiklis Lietuvoje ir, žinoma, žemiausias įvertinimas vietos valdžiai - mano jaunystės sostinės valdžiai.

Man skauda, todėl noriu atiduoti duoklę Klaipėdai, paaukoti jai savo jėgų ir žinių gyvenimo tarpsnį. Klaipėdos politiniame uoste - stovintis dumblas. Čia dėl valdiškos kėdės „socdemai“ virsta konservatoriais, o verslo ir žmonių laisvę deklaruojantieji - kiaurais komunistais.

Kai politinis propeleris uždarame inde plaka tą patį dumblą, - permainų nebus. Net jei išrenkami vis kiti. Nes tokiame dumble nieko nematyti - susitarę išgyvena karosas ir lydeka. Tai sovietmečio liūnas, kurio neaiškiu būdu Klaipėdos valdžia prisrėbė pilnus žandus.

Noriu būti tuo uraganu, kuris išvers politinio dumblo užtvanką, įleis gryno skaidraus vandens, sukurs tikrą politinių nuomonių kovą ir padės Klaipėdai tapti tikrais jūros vartais, pro kuriuos ne tik Lietuva pasiekia pasaulį, bet ir pasaulis Lietuvą.

Politinė reklama bus apmokėta iš partijos “Laisvė ir teisingumas” rinkiminės sąskaitos. Užsakymo nr. 306431

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder