Beprotiška įgula raketomis apšaudo taikius miestus, o lėktuvą skraidina į katastrofą

(3)

Rusija - tai lėktuvas, kurio įgula išprotėjo, iš kažkur gavo mirtinų raketų ir jomis smogia į apačioje esančius miestus.

Rusijos liberalams įprasta Rusiją lyginti su teroristų užgrobtu lėktuvu. Keleiviai (rusai), sako jie, yra įkaitai, Putino teroristų gaujos aukos.

Tai gražu. Tačiau naudojant šią metaforą labai sunku atskirti teroristus ir jų aukas.

Ar 5 milijonai saugumo pareigūnų taip pat yra įkaitai?

O 2,5 mln. biurokratų?

O milijonai mokytojų, kurie padeda plauti smegenis jaunajai kartai ir klastoti rinkimus?

Ir valdžios institucijų samdomi verslininkai, ir propagandiniai žurnalistai, ir valstybinių korporacijų darbuotojai, ir įvairių valstybės dotacijų "kultūrai" gavėjai?

O daugiamilijoninė kanibalų karo šauklių telegramų auditorija ir televizijos zombiai su veidais, ištepliotais naktinių paukščių išmatomis?

Mano draugai Rusijoje, nepraradę sveiko proto, sako, kad jie jaučiasi kaip atstumtieji ir stengiasi viešai nereikšti savo pažiūrų - bus išjuokti ar net pasmerkti.

Daugelis tokių atvejų yra visuotinai žinomi.

Jie šniukštinėja pokalbius autobusuose ir restoranuose, darbe ir mokykloje. Kas informuoja?

Teroristai ar jų aukos?

Ir "gerieji rusai" visi laukia, kada prasidės Ukrainos puolimas

Siūlyčiau kitą analogiją. Rusija - tai lėktuvas, kurio įgula išprotėjo, kažkur pasigavo mirtinų raketų ir jomis daužo apačioje esančius miestus.

Masinė psichozė apėmė ir keleivius, paveikdama skirtingu laipsniu, dauguma jų šaukia "bravo" po kiekvieno raketos sprogimo.

Sveiką protą išsaugojusi mažuma stengiasi pernelyg atvirai nedemonstruoti savo nusikalstamo normalumo, kad neįsiveltų į bėdą.

Tie, kuriems pavyko gauti parašiutus, iššoko iš beprotiško lėktuvo.

Tik keli nebijo pasipriešinti, bet jie greitai neutralizuojami, kad nesutrikdytų bepročių bakchanalijos.

Bepročių įgula šaudo raketas į taikius miestus, taip privesdama lėktuvą prie katastrofos, o miegantys keleiviai džiūgauja.

Igoris Eidmanas

Igoris Vilenovičius Eidmanas (1968 m. rugsėjo 25 d. Gorkyje) - rusų sociologas, vienas iš daugiausia publikacijų paskelbusių putinizmo kaip socialinės ir politinės sistemos tyrinėtojų.

Nuo 1995 m. iki 2002 m. vadovavo ryšių su visuomene agentūrai "Socialinių inovacijų centras". Igoris Eidmanas yra knygos Boriso Nemcovo antioligarchinė kampanija autorius.

2002-2005 m. Igoris Eidmanas dirbo politinių konsultacijų centre "Nicollo M" ir Visos Rusijos viešosios nuomonės tyrimų centre.

2010 m. jis buvo vienas iš opozicijos laiško "Putinas turi pasitraukti.

2011 m. persikėlė į Leipcigą (Vokietija).
2014 m. Igoris Eidmanas išleido knygą "Naujoji Putino nacionalinė idėja". 2016 m. išleista jo knyga "Putino sistema: kur eina naujoji Rusijos imperija?".

Igoris Eidmanas yra daugelio publikacijų ir straipsnių autorius, aktyviai rašo savo socialinių tinklų puslapiuose.

Savo rašiniuose jis išsamiai žvelgia į šiuolaikinę Rusijos politiką, pasisako prieš karą Ukrainoje, negailestingai šaiposi iš V. Putino, "dvasinių kryžių" ir "rusų pasaulio".

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder