Justina Gafurova: Kas meluoja, tas ir vagia

Neseniai taip lietuvių liaudies išmintį buvo perfrazavęs patriarchas Vytautas Landsbergis. Šiandien tai akivaizdžiai matyti. O tarp meluojančių ir vagiančių tuojau atsidurs kone visi Lietuvos politikai.

Jau ne pirma savaitė, kaip žiniasklaidoje vienas po kito įvairių miestų politikai bando aiškintis, kad jiems skirtas kompensacines lėšas ne šiaip sau ėmė, bet leido jas atsakingai.

Vienas per kitą jie bando tikinti, esą mokesčių mokėtojų pinigai išleidžiami taip skaidriai, kad net klausti apie jų panaudojimą turėtų būti gėda.

Sužinojome, kad kurui ir transportui politikai leidžia tiek daug, kad kai kurie tam gal net papildomas banko sąskaitas yra atsidarę. Lietuvoje yra tokių, kurie už kurą atsiskaito net su 30 skirtingų banko kortelių.

Paklausti, iš piniginių kortelių ištraukti negali, bet dievagojasi, kad tai ne svetimos, jų kortelės.

O pasidomėjus, kaip nutinka, kad kurą pila kas kelias minutes, į kameras nemirksėdami šaudo atsakymus, esą jis buvo toks pigus, kad pylėsi į kanistrus.

Jų, žinoma, parodyti irgi neišeina. O apie išlaidas pašto karveliams reikėtų atskiro straipsnio.

Matant, kaip be jokios kaltės ir raudonio politikai aiškina, kad pinigus leidžia skaidriai ir toks panaudojimas yra visiškai normalus, supranti, jog tai tik patys smulkiausi savivaldos žuviukai.

O kas dedasi aukščiau! Ir norom nenorom į galvą ateina ta frazė: „Kas meluoja, tas ir vagia".

Šiandien visuomenės akyse ne tik jau buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, finansų ministrė Gintarė Skaistė, bet ir pats kultūringiausiu turintis būti ministras Simonas Kairys, taip pat negalintis pasakyti, kur dėjo pinigus, kuriuos ėmė iš biudžeto. Matyt, kultūringas, tai dar nereiškia, kad skaidrus.

Jo melai išlindo tuomet, kai mirus aktoriui Regimantui Adomaičiui, S. Kairio vadovaujama ministerija tikino, kad siūlė velionio artimiesiems rengti valstybines laidotuves, tačiau šie patikino, jog su jais niekas nesusisiekė.

Panašiai buvo ir pervadinus Vytauto Kasiulio muziejų, kai ta pati ministerija tikino, esą nėra jokio įsipareigojimo V.Kasiulio šeimai, bet šeima pateikė rašytinį susitarimą.

Tai tik maži melai, kurie buvo išaiškinti, bet šiandien labai gerai iliustruojantys patriarcho mintį: „Kas meluoja, tas ir vagia."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder