Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis, todėl jie „kovos“ paplūdimiuose

Kai Didžiajai Britanijai grėsė nacių invazija, Vinstonas Čerčilis pasakė įkvepiančią kalbą, kuri iki šiol dažnai cituojama. Jis sakė, kad britai kovos visur, taip pat ir paplūdimiuose. Cituoti Čerčilį mėgsta ir mūsų politikai.

Faktas - jis įkvepia mūsų seimūnus, tik kiek keistu būdu. Įsibėgėjus vasarai, seimūnai leidžia sau palikti darbo vietas ir išsiskirstyti kur širdis geidžia, pavyzdžiui, į paplūdimius. Net ir šiemet, kai tų pačių politikų sprendimu Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis.

Vakar įvyko paskutinis pavasario sesijos posėdis ir nuo šiol seimūnai patys spręs, retkarčiais pasirodyti darbo vietoje ar visai nesirodyti.

Yra nemažai variantų, kur jie rodysis ateinančius keletą mėnesių: a) prie Lietuvos ežerų; b) Lietuvos pajūryje; c) egzotiškų kraštų paplūdimiuose.

Tiesa, Seimo pirmininkė užsiminė apie neeilinę sesiją dėl Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO. Minčių vasarą susibėgti dėl infliacijos, galimo ekonomikos sąstingio kol kas niekam neliko. Tai palauks rudens.

Seimūnai gali atkirsti, kad nieko čia naujo, nieko ypatingo - vasarą jie visada išsiskirsto neoficialių atostogų. Tiesa, bet juk yra šis tas ypatingo.

Tie patys seimūnai nuolat primena, kad Lietuva yra pavojuje. Ukrainoje vyksta karas, nelegalūs migrantai vis dar bando prasmukti per sieną.

Populiariausi politikų žodžiai dabar yra „padėtis įtempta" ir „negalime atsipalaiduoti". Jiems nekilo abejonių, kai svarstė, pratęsti nepaprastąją padėtį ar ne.

Jei šalyje - nepaprastoji padėtis, tai kokio velnio jūs sau leidžiate gastroliuoti? Neabejoju, Seimas rastų teisėtą būdą padirbėti ir vasarą, jei tik norėtų.

Bet ne, šiuo atveju nepaprastoji padėtis yra nepakankamai nepaprasta. Todėl seimūnas gali ramia sąžine skristi į Maldyvus, Balį ar bent Graikiją.

O jei valstybei iškils rimtas pavojus, jis neva greitai parskris jos gelbėti. Abejoju, ar iš tiesų parskris. Jau greičiau liks „didvyriškai kovoti" tolimame paplūdimyje.

Archyvų nuotr.

Respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder