Petras Šuliauskas. Ukrainiečiams gali tekti nusileisti

(1)

Buvęs Ukrainos kariuomenės spaudos tarnybos vadovas įvardino ginkluotųjų pajėgų dydį. Nepaisant to, buvusio NATO vyriausiojo vado nuomone, Ukrainai, bent laikinai, gali tekti atsisakyti dalies teritorijų.

Milijoninė armija

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų personalą sudaro 1,3 mln. žmonių. Tai pareiškė buvęs kariuomenės spaudos tarnybos vadovas Vladislavas Selezniovas.

„Jiems visiems reikia ginklų ir amunicijos", - teigė V.Selezniovas agentūrai TSN. Tiesa, jis nepatikslino ar įvardintas skaičius yra jo asmeniai skaičiavimai, ar jis paskelbė tikslius duomenis, kurių Ukrainos kariuomenės vadovybė oficialiai neskelbia.

Nepaisant įspūdingo skaičiaus, V.Selezniovo vertinimu, ukrainiečių karių perspektyvos kovos veiksmų zonoje lieka miglotos dėl problemų, susijusių su Vakarų sąjungininkų tiekiama ginkluote ir amunicija. Jis patikslino, kad Ukrainai labai reikia artilerijos sistemų bei sviedinių joms ir įvairių tipų dronų.

„Vis dar lieka neaišku, ar trumpalaikėje ir vidutinio ilgumo perspektyvoje mes gausime šiuos išteklius", - pabrėžė jis. Taip pat V.Selezniovas neslėpė, kad ginkluotės gavimas iš Vakarų partnerių tampa vis sudėtingesnis.

Galiausiai buvęs vadovas patikino, kad Ukrainos gynybinės pramonės pajėgumai šiandien yra didesni, negu prieš 1,5 metų, tačiau jie vis dar nesugeba patekinti visų Ukrainos kariuomenės poreikių.

Teks susitaikyti

Buvęs vyriausiasis NATO karinių pajėgų vadas, admirolas Džeimsas Stavridisas (James Stavridis) palygino Ukrainą su praėjusio amžiaus vidurio Pietų Korėja. Jo nuomone, abi šalys nėra pajėgios savo kariniuose konfliktuose pasiekti pergales. Tai jis pareiškė agentūrai „Bloomberg" parengtame straipsnyje.

D.Stavridiso nuomone, Kijevui teks, bent jau kuriam laikui, susitaikyti su tuo, kad Krymas ir kitos teritorijos bus valdomos Rusijos.

Admirolas išsakė prielaidą, kad teritorinių praradimų pripažinimas taps pačia sudėtingiausia pamoka Kijevui, nors tokia baigtis netenkina nei Ukrainos, nei Rusijos, nei Vakarų šalių. Pasak D.Stavridiso, jeigu taip nutiks, Rusijai atiteks smarkiai per mūšius nukentėjusios, užminuotos pietryčių teritorijos, kas, lyginant su likusiomis Ukrainos žemėmis, vargu ar bus vertinama kaip didelis laimėjimas.

Buvęs vyriausiasis karinių pajėgų vadas pabrėžė, kad naujos karinės technikos, įskaitant ir naikintuvus F 16, perdavimas Ukrainai vargu ar pakeis situaciją fronte. Jo teigimu, galimybė susigrąžinti prarastas teritorijas Kijevui atsiras tik nutraukus kovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder