Tomas Balžekas

Tomas Balžekas: Turime baigti rietis, mažiau tuščiai kalbėkime, daugiau darykime

Kol LRT vadovo batalijos pačiame karščio epicentre noriu įmesti savo trigrašį. Kaip dirbantis žiniasklaidoje jau 18 metų ir pabuvojęs tris metus LRT Taryboje paklausiu. 

1. Kokio velnio iš LRT vadovų rinkimų darote cirką? Neužtenka merų rinkimų? Ten jūsų balsas bent kažką lemia.

Sėdėkite ramiai ir laukite Tarybos sprendimo. Taryba įvairialypė, nepavaldi nei vienai politinei jėgai, struktūrai ar objektui.

Ją įtakoti tokiais viešais, gėdingais pasišaudymais nepavyks ir tai darantys tik save diskredituojate. Skaldotės ir skaldote. Patys bent suprantate kam to reikia? 

2. Kodėl normalių nacionalinių žiniasklaidos priemonių žurnalistai nekuriate normalios žurnalistus atstovaujančios institucijos? Verkšlenate kokia LŽS bloga ir tik tada kai pasidaro dėl jos sprendimų gėda.

Dauguma jūsų nepriklausote LŽS. Žmonės, kas negerai? Darykit. Ginkit savo profesiją.

Neleiskite kitiems spręsti už jus ir atstovauti, neatstovaujant. Ilgus metus yra atstovavimo monopolis, kuriam dauguma stipriausių nepriklausote, bet tylite ir nedarote. Gal laikas pradėti? 

3. LRT trūkumai. Taip, jų galima pastebėti, galima daug pastebėti. Daug klausimų kelti. Yra daug ir gerų dalykų. Bet galima pastebėti visada, ne tik kai vadovo konkursas vyksta.

Kur yra mūsų žurnalistikos akademinė bendruomenė su savo analizėmis ir pastabomis? Kur buvo LŽS visą tą laiką? Kažkur po lapais. Kritika verčia tobulėti, darykite tai nuosekliai ir visada. Išdrįskite, to labai reikia.

Nebėra Lietuvoje scenos, kurioje kalbame apie žiniasklaidą, ne tik LRT. 

Negeras jausmas tai rašyti ir jausti. Turime baigti rietis, mažiau tuščiai kalbėkime, daugiau darykime. 

Sėkmės vadovui, kurį išrinks LRT Taryba. Vadovauti LRT yra labai sunkus, bet labai įdomus darbas. Jis reikalauja aukščiausios prabos, didelės patirties ir labai plataus matymo lauką turinčių žmonių.

Tokį linkiu ir išrinkti.

Nedaug dar tokių užsiauginome.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder