Deputatė Marijana Bezuglaja

Ukraina neteko dviejų "Patriot" ir nesaugo aerodromų: deputatė "ištaršė" oro pajėgas ir už oro gynybą atsakingus asmenis

(3)

Liaudies deputatė Marijana Bezuglaja vėl kritikuoja kariuomenę - šį kartą kliuvo Karinių oro pajėgų vadovybei ir Ukrainos priešlėktuvinei gynybai. Apie tai Ukrainos parlamentarė parašė socialiniame tinkle "Facebook".

M. Bezuglaja patvirtino, kad Ukraina dėl Rusijos smūgių neteko dviejų "Patriot", ir papasakojo, kaip tai atsitiko.

Pasak M. Bezuglajos, po žinia, kad Ukraina gavo dar vieną "Patriot", užgožė pranešimusi apie  smūgius Mirgorodui.

Jos nuomone, AFU oro pajėgų vadovybė nepadarė jokių išvadų po smūgių Ukrainos aerodromams.

"Situacijos su AFU vadovybe tragizmas yra daug platesnis, nes kol Ukrainos ir valstybių partnerių prezidentai, diplomatai, politikai, visuomenės veikėjai, nepaisydami Rusijos sisteminio pasipriešinimo, bando susitarti dėl oro gynybos priemonių ir lėktuvų perdavimo Ukrainai, mūsų generolai juos praranda ir taip nenori nieko keisti ir tobulėti, kad dabar tai pasiekia absurdą", - rašo deputatė.

Bezuglaja pažymi, kad "rusų keliami nuostoliai didėja".

Kaip Ukraina neteko dviejų "Patriot

Bezuglaja patvirtino, kad Ukraina dėl Rusijos smūgių neteko dviejų "Patriot", ir paaiškino, kaip tai atsitiko.

"Pirmasis "Patriot" buvo sunaikintas, nes dėl jo išsaugojimo nebuvo net pirštas pajudintas, nors tai aprašyta bet kuriame kariniame vadovėlyje.

Po to buvo sunaikintas antrasis "Patriot", nes jis buvo prastai užmaskuotas. Vietos gyventojai žinojo, kur jis yra, ir nebuvo imtasi jokių priemonių", - tvirtina deputatė.

Oro gynybos problemos

Bezuglaja teigia, kad būdai, kaip kovoti su priešo bepiločiais orlaiviais, kurie dabar skrenda daugiau nei šimto kilometrų atstumu, visiškai nesukurti.

Ji taip pat sako, kad karinės oro pajėgos neturi darbo grupės ar analitinio centro, sprendžiančio šį klausimą.

"Į karinių aerodromų personalą vis dar neįtraukti REB ir bepiločių orlaivių padaliniai, kurie galėtų numušti priešo dronus!

O kitos oro gynybos (oro gynybos) priemonės kartais vis dar, kartais, nepajudinamos ištisas savaites po paleidimo

Ekstremalus rezultatas: tik per šią parą Rusijos žvalgybiniai dronai ramiai skraidė Poltavos srityje, o mūsų priešlėktuvinė gynyba ir aviacija buvo naikinama tiesiogine ugnimi atsipalaidavimo režimu, kaip šaudykloje ar kompiuteriniame žaidime.

Jokių išvadų.

Jokių išvadų diena iš dienos", - piktinasi parlamentaras.

Karinių oro pajėgų "iškreipta" statistika?

Kliuvo nuo Bezuglajos ir Karinių oro pajėgų vadui generolui Nikolajui Oleščiukui.

"Sąžinė netrukdo AFU karinių oro pajėgų vadui, nekintamam generolui Oleščiukui, sutikti su suklastota statistika, kai, pavyzdžiui, per puolimą rusai paleido penkis "Šahedus", jie nebuvo numušti, o vadovybė visai šaliai pateikia, kad skrido dešimt, o numušė penkis", - rašo deputatė.

Korupcijos veiksnys

Be to, deputatė tvirtina, kad užnugario oro gynybos daliniai įdarbinami "už blatą" ir už pinigus, o paskui nevykdo savo pareigų.

Tuo pat metu kompetentingi oro gynybos specialistai, galintys dirbti su vakarietiškomis sistemomis, perkeliami į pėstininkų dalinius.

"Už tam tikrą papildomą mokestį galima įsidarbinti oro gynybos daliniuose, sumokėti daugiau pinigų, kad būtum įtrauktas į budėjimo grafiką, o iš tikrųjų ten nepasirodyti.

Tuo pat metu į pėstininkus masiškai perkeliami tikri, o ne "sutepti" specialistai, dėl to ne tik beprasmiškai žūsta kitaip parengti žmonės, mažėja oro gynybos pajėgumai, bet ir kyla daugybė saugumo rizikų, nes jau turime atvejų, kai iš ypatingos svarbos infrastruktūros objektų perkelti žmonės buvo paimti į nelaisvę.

Suprantate, koks buvo rezultatas", - sakė Bezugla.

Kaltieji nebaudžiami?

"Apskritai niekas niekada nebuvo nubaustas už priimtą sprendimą, už įrangos praradimą, už gyvybės praradimą.

Blogiausiu atveju, atlikus vidinį tyrimą, kaltininkas buvo perkeltas kur nors į lygiavertes pareigas...

O kai Ukrainos didvyris, pilotas Karaja, atvirai parašė, kiek dar aviacija turi prarasti lėktuvų, kad atkreiptų dėmesį į slėptuvių svarbą, jo įrašas vėliau paslaptingai dingo.

Tikiuosi, kad pilotas nebuvo perkeltas į pėstininkus", - tvirtina deputatas.

Šaltinis: tsn.ua

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder