Povilas Vanagas, Margarita Drobiazko

Verslininkė Jolanta Blažytė: „Apie neuronų jungtis"

(12)

Iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko pareiškimo: „Esu kaltinama dėl viešai neišreikštos savo politinės pozicijos, bet ar pagal Lietuvos Konstituciją neturiu teisės neišreikšti savo pozicijos, jei negaliu, nenoriu ar nesu tam pasirengusi?“

Gerb. Margaritai galiu tik atsakyti:

„Taip, Margarita, pagal LR Konstituciją jūs turite teisę neišreikšti savo pozicijos. Tačiau pagal Lietuvoje dominuojančios kvailių populiacijos reikalavimus, tokios teisės, deja, neturite“.

Kad būtų aiškiau, ką aš čia pasakiau, iš archyvų išsitraukiu savo seną post‘ą pavadinimu „kuo skiriasi protingas ir kvailys“:

„Įsivaizduokite tamsų kambarį.

Jūs turite dvi galimybes pamatyti, kas tame kambaryje yra.

Pirmoji: jūs pasiimate mažą žibintuvėlį ir atskirai apžiūrite kiekvieną kambaryje esantį daiktą. Iš pradžių pamatote ten esantį stalą, paskui – kėdę, paskui kabančią skrybėlę ir t.t.

Antroji: jūs tiesiog įjungiate šviesos jungiklį ir vienu metu pamatote viską, kas tame kambaryje yra.

O jei konkrečiau:

Kvailys vienu metu pajėgia savo sąmonėje išlaikyti tik vieną mintį. O jeigu išlaiko net ir visas dvi – tai jis jau „kaifuoja“ nuo savo proto aukštumų.

Protingas vienu metu naudojasi visais keturiais informacijos priėmimo kanalais visame jų tūryje. Taip sakant, naudoja visus savo 150 trilijonų neuroninių ryšių.

Jis sugeba reiškinius matyti visuose jų atspalviuose, prieštaravimuose ir dialektinėjė vienybėje.

Kvailys negali suprasti, kas tai yra priešybių kova ir vienybė. Jam būtinai reikia konkrečiai: būti arba už baltus arba už raudonus“.

Taigi ir Lietuvos kvailiams yra gyvybiškai svarbu žinoti: už ką, jūs Margarita? Už baltus ar raudonus?

O dabar situacija tokia, kad kvailiai labai įtakingi ir galingi.

Ne veltui M. Žvaneckis minėjo: „anksčiau pasaulį valdė protingi ir kvailiams buvo blogai. O dabar -viskas atvirkščiai.“

Iš tiesų - dabar gi toks laikotarpis, kai sunku yra tiems, kurie vis dar naudoja savuosius 150 trilijonų neuroninių jungčių.

Taigi, situacija nėra lengva. Bet jums, gerb. Margarita, ir šioje vietoje linkiu išlikti nepalaužiama ledo karaliene ir tiesiog žinoti, kad turite reikalą su dviem neuronų jungtimis iš 150 trilijonų galimų.

P.S. Kvailiai nėra nei geras, nei blogas reiškinys. Jie tiesiog yra.

Jie visada užsiėmę- mat kas dieną ir kas minutę, pajungę abi (iš 150 trilijonų galimų) savo neuronų jungtis, privalo skaičiuoti, kas šiame pasaulyje yra baltas, o kas -raudonas.

Tokia jau tą jų gyvenimo prasmė. Ir, šį kartą, beieškodami tos savo varganos prasmės, tyčia ar netyčia užkliuvo už Lietuvos vardo garsintojos gerb. Margaritos.

Na, nutinka ir taip....

Organizatorių nuotr.

Jolanta Blažytė

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder