Verslininkė Jolanta Blažytė: Tvoros - saviems ar svetimiems?

(28)

Premjerė I. Šimonytė kažkada pasipasakojo, kad savo namuose turi pabėgimo kuprinę ir yra pasiruošusi dienai X. Premjerės kuprinė, pasirodo, nėra vieniša, mat dienai X ruošiasi ir Vilniaus meras..

Pastarasis pradžiugino sostinės gyventojus pranešimu apie tai , kad už milijoną eurų pirks visokių metalinių „ežių“ ir „drakono dantų“ - mat šiais „gelžgaliais“ aptvers Vilnių ir tokiu būdu saugos mūsų sostinę nuo rusų tankų.

Vienas mano FB draugas čia pat juokais ar rimtai pastebėjo, kad tvoros gali būti skirtos ne tam, kad svetimi neįvažiuotų, bet tam, kad savi neišvažiuotų.

Tikrai neįsivaizduoju, koks turi būti „nupušimo“ laipsnis, kad nuo priešų sostinę saugoti metalinėmis tvoromis. Na, bet gerai parūkius, galima ir pamiršti, kad dabar jau ne 1939-ieji, o 2024-ieji....

O čia - informacija apie tai, kokius ginklus šiuo metu naudoja mūsų priešai.

Bloomberg rašo:

„Netrukus mūšio lauke dirbtinis intelektas taps galingu instrumentu – tai ir avatarų sukūrimas, kurie taps karo vadų konsultantais strategijų kūrimo klausimais, tai ir ginkluotės sistemos, apjungiančios bepilotines sistemas ore, sausumoje ir vandenyje.

Išmaniosios mašinos stipriai pagerins technikos aptarnavimą ir logistiką bei padidins armijos efektyvumą. Jeigu palyginti Dirbtinio intelekto naudojimą Rusijos ir NATO armijose, tai NATO šioje srityje stipriai atsilieka nuo Rusijos“

https://www.bloomberg.com/.../ukraine-war-us-and-nato...

V. Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos armija negali atsilaikyti prieš Rusijos planiruojančias bombas. Ir Vakarų pateiktos Patriot bei Himars gynybinės sistemos nėra efektyvus sprendimus prieš tokius sviedinius.

https://www.youtube.com/watch?v=HjdX214sEao

Bet gi mes apsiginsime metalinių ežių ir drakono dantų pagalba....

Internautams nerimą kelia ne tik Vilniaus mero „ežiai“ ir „drakono dantys“, bet ir konservatorių vyriausybės priimtas įstatymas dėl karo komendantų. Vnž, jeigu tik koks karas – prieš rusus ar prieš vi-rusus - , tai karo komendantai, kuriais galės tapti kiekvienas norintis, turės tokias teises:

- duoti privalomus vykdyti nurodymus;

- sulaikyti asmenis

- patekti į patalpas ir teritorijas;

- tikrinti asmenis, daiktus, transportą;

- laikinai paimti turtą;

- apriboti ar uždrausti transporto priemonių eismą;

- įrengti inžinerines užtvaras ir pan.

Taigi, Vilniaus meras, kaip koks internetu užsiregistravęs karo komendantas, jau pradėjo įrenginėti inžinerines užtvaras. O mano FB draugas vėl juokauja, kad tos užtvaros skirtos ne priešams, o saviems.

Beje, kaip atrodo metalinės užtvaros Ukrainos vakariniame pasienyje prie Tisos upės, galite pamatyti mano Tele-gram kanale. Jos beje, skirtos ne priešui, o saviems....

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder